Jeszcze w tym miesiącu spodziewane jest wydanie przez wojewodę pozwolenia na budowę 4-kilometrowej obwodnicy Miękowa obok Goleniowa - czytamy w portalu Drogizaufania.pl. Jak poinformował rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk, obwodnica Miękowa znajduje się już na etapie finalnym procesu przygotowawczego.
Koszt inwestycji wynosi ponad 100 mln zł. GDDKiA liczy na dofinansowanie ze funduszy unijnych unijnych. Ponadto już niedługo ma zostać głoszony przetarg na wykonanie obwodnicy.

Budowa węzła Parłówko wraz z obwodnicami Troszyna i Ostromic (w sumie ponad 6 km drogi ekspresowej) jest również na końcowym etapie procesu przygotowawczego. Rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA wyjaśnił, że gotowe są wszelkie dokumenty przetargowe oraz projekt budowlany i wykonawczy. W styczniu br. został złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, a drogowcy przewidują jego uzyskanie w połowie maja br. Gdy decyzja zostanie uprawomocniona grunt pod drogę przejdzie na własność Skarbu Państwa, a dotychczasowym właścicielom zostaną wypłacone odszkodowania.

Również w tym miesiącu przewiduje się rozpoczęcie II etapu przetargu ograniczonego na budowę węzła z obwodnicami. Podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić w czasie wakacyjnym, a prace ruszą w trzecim kwartale br.