W powiecie chełmińskim od czerwca do sierpnia zmodernizowano jezdnię i przebudowano odwodnienie 10,7km odcinka drogi pomiędzy Unisławiem i Brzozowem. Przebudowa została dofinansowana z RPO WK-P w kwocie około 2 mln zł.

Chełmno rozpoczęło również budowę prawie 4-kilometrowej obwodnicy miasta. Inwestycja ta odbywa się pod nazwą „Budowa południowej obwodnicy miasta Chełmna”. Jej koszt szacuje się na 14,66 mln zł, a dofinansowanie będzie wynosiło 7,09 mln. Przed przetargiem na budowę tej obwodnicy szacowano na znacznie wyższą kwotę. W wyniku przetargu okazało się, że budowa będzie kosztować o 8,7 mln zł mniej.

Obwodnicę Chełmna zbuduje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Kobylarnia. Plac budowy został już przekazany wykonawcy i obecnie prowadzone są prace przygotowawcze pod budowę. Zakończenie budowy planowane jest na koniec przyszłego roku.

Inwestycja obejmuje też budowę ronda, które połączy DW550 z drogą powiatową nr 1604C. Równocześnie zostaną zbudowane zjazdy na pola uprawne i ciągi pieszo-rowerowe. Trasa zostanie połączona z DK1 w miejscowości Grubno.