– Wraz z uruchomieniem linii tramwajowej na Ruczaju zainteresowanie mieszkaniami w tej części miasta wzrasta – przekonują specjaliści z Agencji Nieruchomości Bracia Sadurscy (ABS). Co ciekawe, mieszkać na Ruczaju chcą już nie tylko studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy mają blisko do zlokalizowanych tam wydziałów. Ruczaj wpadł w oko również uczniom innych uczelni.
Fot. z archiwum ABS
Dzisiaj, dzięki oddanej pod koniec 2012 r. linii tramwajowej, krakowska dzielnica oddalona od centrum o około 5,5 km, cieszy się sporym zainteresowaniem.
– Kupiłam mieszkanie na Ruczaju jeszcze zanim zaczęły jeździć tramwaje. Jednak wybierając tę dzielnicę wiedziałam, że taka inwestycja tutaj powstanie. Teraz, z perspektywy czasu, jestem zadowolona z lokalizacji. Dojazd do centrum nie stanowi dla mnie najmniejszego problemu – mówi właścicielka mieszkania przy ul. Pychowickiej.
Specjaliści z krakowskiej ABS zgodnie przekonują, że dzięki poprawie komunikacji, lokale mieszkalne na Ruczaju cieszą się większą popularnością.
– Wynajęcie mieszkania z pokojem dwuosobowym to koszt około 1500 zł. Dlatego cenowo ta część Krakowa wciąż wypada atrakcyjnie – mówi Małgorzata Zębala, specjalista ds. nieruchomości ABS. – Jedno z naszych biur znajduje się na Ruczaju, więc często ludzie przychodzą do nas bezpośrednio i pytają o mieszkania w tym rejonie – dodaje.
Ruczaj to przede wszystkim budynki wielorodzinne. Znacznie mniej tam domów prywatnych. Wielu osobom to jednak nie przeszkadza. Aktualnie wprowadza się tam sporo studentów. Są to osoby nie tylko uczące się w zlokalizowanych tam wydziałach UJ. Nie brakuje też studentów innych uczelni, którym dojazd tramwajem nie sprawia większych kłopotów.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.