W październiku krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wypowiedział konsorcjum firm: Vistal Gdynia (lider) oraz Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w restrukturyzacji (partner), kontrakt na budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej, w ciągu drogi krajowej nr 73. Jak twierdzili drogowcy, doszło do tego z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, który nie wywiązywał się z zapisów umowy, podpisanej 23 listopada 2016 r. Obecnie wciąż trwa przetarg mający na celu wybór firmy, która dokończy budowę – do 19 października zaawansowanie prac wynosiło tylko 11 %. Przetargowe wnioski można składać do 1 lutego 2018 r.
Kto dokończy budowę obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej? Fot. GDDKiA
Podmiot, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, wybuduje liczący niemal 7 km odcinek jednojezdniowej drogi dwupasowej klasy GP. W zakres robót wchodzą ponadto m.in. wykonanie nawierzchni przystosowanej do nośności 115 kN/oś oraz systemu odwodnienia (kanalizacja deszczowa, rowy, przepusty), budowa obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu, przepustów, murów oporowych), zatok postojowych do kontroli pojazdów czy dróg dojazdowych (serwisowych) i zjazdów.
Jak informuje GDDKiA, prace, wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, powinny trwać nie dłuższej niż 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
W ostatnim czasie pojawiło się dużo informacji o kłopotach finansowych Grupy Vistal. Na początku października władze przedsiębiorstwa złożyły wnioski o sanację oraz upadłość sześciu z 10 spółek zależnych.
Przeczytaj także: Kiepska sytuacja finansowa Grupy Vistal Gdynia
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.