Wspomniane konsorcjum oszacowało, że wykonanie tego zadania będzie kosztować nieco ponad 107,2 mln zł. Prace, licząc od dnia zawarcia umowy, mają potrwać 20 miesięcy, Zamówienie będzie realizowane w formule „buduj”.


Po upływie terminu do wniesienia odwołania, a przed zawarciem umowy, zamawiający przekaże dokumentację z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do Urzędu Zamówień Publicznych w celu przeprowadzenia kontroli uprzedniej. Po pozytywnym wyniku kontroli możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą – podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Planowano droga ekspresowa S1 Pyrzowice–Podwarpie składać się będzie z dwóch jezdni – obie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy, do tego pasa awaryjnego o szerokości 2,5 m i pasa dzielącego.

W latach 2005–2006 powstał jednojezdniowy odcinek S1 między węzłami Podwarpie i drogą wojewódzka nr 913, stanowiący dojazd do lotniska w Pyrzowicach. Z kolei w latach 2010–2012 wybudowano dwujezdniowy fragment S1 od węzła Pyrzowice na autostradzie A1 do węzła Lotnisko (z węzłem Lotnisko) na skrzyżowaniu z DW913.

Cała S1 ma mieć 142 km długości, znaleźć się na obszarze województwa śląskiego i częściowo małopolskiego.

Przeczytaj także. Minister Adamczyk: w 2023 r. na Słowację pojedziemy drogą S1