Partnerzy portalu

Przetarg na budowę obwodnicy Zawiercia

Opublikowano: 07-12-2018 Źródło: GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na budowę obwodnic Poręby i Zawiercia (woj. śląskie) w ciągu drogi krajowej nr 78. Inwestycja, w systemie „projektuj i buduj”, ma być realizowana w latach 2019-2023.


Fot. Budowa obwodnicy Zawiercia. Fot. ulleo/Pixabay Fot. Budowa obwodnicy Zawiercia. Fot. ulleo/Pixabay

Trasę obwodnic Poręby i Zawiercia wyznaczono przez powiaty będziński i zawierciański oraz przez miejscowości: Siewierz, Poręba, Łazy, Zawiercie i Ogrodzieniec. Budowa obwodnic zostanie podzielona na dwa odcinki. Pierwszy to mający mieć 16,7 km długości fragment Siewierz–Poręba–Zawiercie (Kromołów). W ramach tego zadania powstać mają m.in. dwa węzły: Kuźnica i Kromołów oraz siedem wiaduktów i cztery mosty.


Drugi odcinek realizacyjny, w Zawierciu (Kromołów–Żerkowice), ma mieć 7,6 km długości. W tym wypadku powinny powstać m.in. cztery wiadukty.

Obwodnice Poręby i Zawiercia – trasa. Źródło: GDDKiA Obwodnice Poręby i Zawiercia – trasa. Źródło: GDDKiA

Przy ocenie przetargowych ofert, kryterium ceny otrzyma 60 pkt. Jak napisano w komunikacie GDDKiA, prace projektowe i roboty wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie powinny zostać ukończone w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy i nie krótszym niż 34 miesiące od daty zawarcia umowy.

Dwujezdniowe obwodnice Zawiercia oraz Poręby połączą się z funkcjonującą już obwodnicą Siewierza. DK78 łączy sąsiadujące z nią miejscowości m.in. z lotniskiem Katowice w Pyrzowicach.

Przeczytaj także: Najlepiej opłacane zawody w budownictwie

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia