• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kraków: ogłoszono przetarg na zachodnią obwodnicę Zielonek

Opublikowano: 29-08-2019 Źródło: ZDWK, GDDKiA

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na dokumentację projektową i budowę zachodniej obwodnicy Zielonek. Będzie to fragment trasy wolbromskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 794.


Fragment drogi krajowej nr 794. Fot. GDDKiA Fragment drogi krajowej nr 794. Fot. GDDKiA
  • Zachodnia obwodnica Zielonek ma zostać zbudowana do połowy 2023 r.
  • Łączna długość trasy wynosi 2,2 km. Połączy ona ul. Pachońskiego z planowanym węzłem północnej obwodnicy Krakowa
  • Obwodnica będzie częścią trasy wolbromskiej

Zamówienie podzielono na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek od ul. Pachońskiego do granicy Krakowa z łącznikiem do ul. Glogera z DW 794 i rozbudową ul. Glogera. Jego długość wynosi około 1 km. Drugie to budowa odcinka od granicy Krakowa do węzła z północną obwodnicą tego miasta. W tym przypadku trasa liczy 1,2 km. Inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie oraz Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Planowana obwodnica Zielonek. Źródło: GDDKiA Planowana obwodnica Zielonek. Źródło: GDDKiA


Zachodnia obwodnica Zielonek ma w przyszłości usprawnić wjazd na północną obwodnicę Krakowa. Ma też ułatwić podróże samochodom jadącym od Wolbromia w kierunku Krakowa. Oferenci w obu zadaniach muszą opracować dokumentację projektową – w tym projekt budowlany i wykonawczy, a także przeprowadzić roboty budowlane. Mają też m.in. uzyskać decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych wydaną przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Krakowie, a także decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wraz z ponowną oceną oddziaływania na środowisko.

Według GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) na odcinku od ul. Pachońskiego w Krakowie do węzła realizowanej północnej obwodnicy miasta ma powstać droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, rozdzielonymi 2,5 metrowym pasem zieleni. Powinna przyjmować 30 tys. samochodów na dobę.

Oba zadania mają się zakończyć do 30 czerwca 2023 r. Oferty można składać do 1 października br.

Przeczytaj także: Białystok: Trasę Niepodległości zbudowano w wykopie

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia