• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kto zbuduje obwodnicę Ostrowca Św.? Są nowe oferty

Opublikowano: 04-09-2019 Źródło: GDDKiA

W drugim przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9 wpłynęło sześć ofert. Zaproponowane ceny wahają się od ponad 52,9 mln zł do ponad 75,9 mln zł.


Fot. martinfredy/Adobe Stock Fot. martinfredy/Adobe Stock

Wszystkie zainteresowane podmioty zadeklarowały skrócenie czasu realizacji inwestycji o trzy miesiące oraz wydłużenie gwarancji na niektóre asortymenty robót o pięć lat. Złożone oferty są obecnie analizowane. Pierwsze postępowanie na to zadanie, jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), zostało unieważnione, ponieważ złożone oferty znacznie przekroczyły kwotę, jaką inwestor przeznaczył na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy (48 mln zł). Wtedy wpłynęły w sumie dwie oferty, zawierające kwoty powyżej 72 mln zł. W ramach drugiego postępowania dokonaliśmy optymalizacji materiałów przetargowych w zakresie wymagań dla przyszłego wykonawcy.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego będzie drogą jednojezdniową klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Zostanie wybudowana po nowym śladzie. Jej trasa została zaplanowana od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej DK9 (wylot na Opatów i Rzeszów). W ramach budowy drogi obwodowej powstaną m.in. wiadukt, dwa mosty oraz ronda. GDDKiA przypomina, że obecnie DK9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 r. 23 tys. pojazdów na dobę.

Przeczytaj także: Poszerzenie obwodnicy Krakowa wymaga wyburzenia większości obiektów inżynierskich

 

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!