• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło dziewięć inwestycji drogowych za ponad 190 mln zł

Opublikowano: 20-09-2019 Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Autor Wojciech Kwinta
Wojciech Kwinta
inzynieria.com

Osiem programów inwestycji i 1 aneks do programu zostały skierowane do realizacji. Ich łączny koszt przekroczy 190 mln zł. Zadania dotyczą rozbudowy dróg, budowy obwodnic i dostosowania nawierzchni do obciążeń o nacisku 11,5 t/oś.


Roboty drogowe. Fot. Adobe Stock / blas Roboty drogowe. Fot. Adobe Stock / blas

W woj. pomorskim na podstawie aneksu do projekty poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 21 w województwie pomorskim w Ustce w tym roku zostanie zbudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK 21 z ul. Bohaterów Westerplatte i ul. Darłowską.

W miejscowości Gnojewo zostanie wybudowany lewoskręt na skrzyżowaniu w km 350+242, zostanie rozbudowane skrzyżowanie w km 351+135, a także wybudowany ciąg pieszo-rowerowy na drodze krajowej nr 22. Projekt dotyczy odcinka Gnojewo-Cisy. Roboty budowlane zaplanowano na 2022 r.

Planowane inwestycje. Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Planowane inwestycje. Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

W ramach rozbudowy DK 22 na odcinku Zblewo–Starogard Gdański 10,1 km trasy zostanie dostosowany do nośności 115 kN/oś. Osiem skrzyżowań zostanie rozbudowanych, powstaną ciąg pieszo-rowerowy, siedem par zatok autobusowych i nowe oświetlenie. Prace będą prowadzone w latach 2022-2023.


W woj. warmińsko-mazurskim w 2020 r. zostaną zbudowane przepusty w miejscowości Franciszkowo, w ciągu DK 16 koło Mrągowa i w miejscowości Miłki. Stare przepusty zostaną rozebrane, a nowe dostosowane do dopuszczalnej nośności 115 kN/oś.

Natomiast w woj. zachodniopomorskim w latach 2021–2025 powstanie obwodnica Szczecinka w ciągu DK 20 – nowy odcinek drogi o długości 4,3 km. Wykonane zostaną też m.in.: skrzyżowania, węzeł i system zarządzania ruchem.

Jeszcze w tym roku powstanie zatoka autobusowa miejscowości Jeleń, a w Winnikach po rozebraniu starych, zniszczonych głowic przepustu zostanie wykonany nowy przepust. Dodatkowo wybudowane będą urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery, oznakowanie). Prace zostaną zrealizowane w 2020 r.

Przeczytaj także: GDDKiA: przetarg na odcinek Mińsk Mazowiecki–Siedlce autostrady A2

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe