Partnerzy portalu

Oferty na budowę linii tramwajowej w Gdańsku

Opublikowano: 23-01-2020 Źródło: UM Gdańsk, DRMG
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Osiem podmiotów zainteresowanych jest budową linii tramwajowej w Gdańsku o długości około 2 km, roboczo nazwanej Nową Warszawską. Miasto na realizację tej inwestycji wstępnie zabezpieczyło 38 mln zł, tymczasem wszystkie cenowe propozycje przekroczyły tę kwotę, niektóre nawet dwukrotnie.


Linie tramwajowe w Gdańsku. Fot. DRMG Linie tramwajowe w Gdańsku. Fot. DRMG
  • Gdańsk przygotowuje się do budowy linii tramwajowej Nowa Warszawska
  • Przetarg na realizację tego zadania ogłoszono 14 czerwca 2019 r.
  • Celem inwestycji jest uzyskanie większej przepustowości układu komunikacyjnego

W ofercie z najniższą wyceną wpisano ponad 62,6 mln zł, a z najwyższą – ponad 77,9 mln zł. Obecnie, jak poinformowano, wszystkie propozycje będą analizowane pod względem formalno-prawnym. Trasa tramwajowa Nowa Warszawska ma być przedłużeniem budowanej aktualnie linii tramwajowej w al. Pawła Adamowicza (roboczo Nowa Bulońska Północna) i połączyć się z torowiskiem biegnącym przez al. Havla. Nowa Warszawska będzie mieć 2 km długości. Przystanki powstaną w pobliżu skrzyżowania z planowaną ul. Unruga, ul. Piotrkowską i al. Havla. Wybudowane będą też ścieżka rowerowa, chodnik i droga technologiczna, zaplanowano przebudowę pobliskich ulic.

Trasa Nowej Warszawskiej w Gdańsku. Źródło: DRMG

Trasa Nowej Warszawskiej w Gdańsku. Źródło: DRMG

Nowa Warszawska jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych w południowej części Gdańska. Dzięki niej znacznie skróci się czas dojazdu z południowych dzielnic miasta do centrum – mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Zgodnie z szacunkami, budowa Nowej Warszawskiej ma potrwać 20 miesięcy. Jest jednym z elementów programu Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - etap IV A, współfinansowanego z funduszy unijnych.

Przeczytaj także: Airport City Gdańsk – ruszyła budowa pierwszego biurowca

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.