PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) rozpoczęły testy nowej usługi serwisu BILKOM, internetowego serwisu sprzedaży biletów kolejowych. Teraz pasażerowie nie tylko będą mogli kupić bilety – ale dowiedzą się też, czy ich pociąg nie jest opóźniony bądź też czy nie ma innych trudności na trasie jego przejazdu.
90% pociągów przyjeżdża punktualnie, twierdzi UTK. FOT. Adobe Stock
Jak deklarują PKP PLK, a potwierdza to Urząd Transportu Kolejowego, ponad 90% pociągów w Polsce kursuje zgodnie z rozkładem jazdy. Jednak opóźnienia, tak samo jak to dzieje się w transporcie drogowym czy lotniczym, mogą się zdarzać. Aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji, wynikających z opóźnień pociągów, pasażerowie będą mogli śledzić na bieżąco informacje o opóźnieniach. Powiadomienia będą przesyłane mailowo lub poprzez wiadomości SMS.
Pasażer, który zakupi bilet w aplikacji BILKOM, otrzyma na wskazany przy zakupie numer telefonu lub adres poczty elektronicznej informację o opóźnieniu konkretnego pociągu, którym zamierza podróżować. Dzięki takiej usłudze podróżni nie muszą instalować dodatkowych aplikacji, poprzez które przekazywane są informacje o kursowaniu pociągów – informują PKP PLK. Jak podkreślają, poprzez BILKOM można kupować także bilety na połączenia z przesiadkami, obsługiwane przez różnych przewoźników.
Stworzony i obsługiwany przez PKP Informatykę serwis BILKOM jest dostępny od początku 2018 r. Można z niego korzystać z poziomu strony internetowej bądź aplikacji na urządzenia mobilne. Aktualnie można zakupić w nim bilety na podróże pociągami następujących przewoźników: PKP Intercity, PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, POLREGIO, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich. BILKOM jest jedynym sklepem internetowym, w którym można kupić także Wspólny Bilet na podróż realizowaną przez wymienione koleje. Docelowo BILKOM ma stać się aplikacją umożliwiającą kompleksowe zaplanowanie podróży „od drzwi do drzwi”, umożliwiającą zakup nie tylko biletów kolejowych, ale także autobusowych i lotniczych.
PKP PLK planują też uruchomienie możliwości wynajmu samochodów, rowerów elektrycznych czy hulajnóg. W planach spółki jest również pilotażowe wdrożenie usługi car-sharingu jeszcze w pierwszej połowie br.
Przeczytaj także: W Polsce pociągi pojadą z prędkością 250 km/godz. Ale kiedy?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.