Partnerzy portalu

Sosnowiec chce wyremontować wszystkie przejścia podziemne

Opublikowano: 13-02-2020 Źródło: UM Sosnowiec
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Wkrótce Sosnowiec przebuduje jedno z trzech największych przejść podziemnych w mieście; w rejonie ulic Piłsudskiego, Sobieskiego i Kilińskiego. Wybrano już wykonawcę tego zadania. To część trwającego od kilku lat większego projektu.


Fot. ilustracyjne: Miroslaw/Adobe Stock Fot. ilustracyjne: Miroslaw/Adobe Stock

Umowa ma zostać podpisano jeszcze w tym miesiącu. Prace pochłoną 6,6 mln zł. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to umowę będziemy chcieli podpisać jeszcze w lutym. Wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację prac – informuje Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

W wyremontowanym przejściu zamontowane zostaną kamery monitoringu miejskiego wraz z głośnikami, pojawią się specjalne platformy dla osób niewidomych i niedowidzących. Zadanie obejmuje też wykonanie dwóch przystanków autobusowych wraz z zatokami przy przejściu, a także fragmentu drogi rowerowej i chodnika.

Przejście planowane do remontu. Fot. UM Sosnowiec

Przejście planowane do remontu. Fot. UM Sosnowiec

Na terenie Sosnowca jest 20 przejść podziemnych z czego osiem już wyremontowano, a trwa lub wkrótce zacznie się modernizacja czterech kolejnych. Do tego ogłoszono już przetargi dotyczące następnych dwóch.

Przeczytaj także: Kraków – konserwator nie chce kładki Dębniki–Zwierzyniec

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.