Wydano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem. W tzw. decyzji środowiskowej wskazuje się, w jaki sposób zrealizować inwestycję, by jak najmniej pogorszyć stan środowiska. W dalszej perspektywie urzędy, które będą wydawać kolejne zgody, wezmą pod uwagę ustalenia zawarte w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.
Fot. Finmiki/Adobe Stock
Dwujezdniowa S10 Bydgoszcz–Toruń będzie mieć 50 km długości. Droga zacznie się na węźle Bydgoszcz Południe, a skończy na węźle Toruń Południe na A1. Częścią zadania będzie rozbudowa drogi krajowej nr 25 w rejonie miejscowości Brzoza (okolice węzła Bydgoszcz Południe).
Źródło: GDDKiA
Jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), trasa S10 między Bydgoszczą a Toruniem została skierowana przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów (razem z odcinkami S6 na Pomorzu) do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Droga krajowa nr 10 łączy aglomeracje: szczecińską, bydgosko-toruńską oraz warszawską. Przebiega przez województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie. Planowana S10 połączy Szczecin z Warszawą – przez Piłę, Bydgoszcz i Toruń. 1 kwietnia 2019 r. powołano Stowarzyszenie „Droga Ekspresowa S10”. To dobrowolne, samorządne zrzeszenie gmin, powiatów i województw położonych przy DK10 na terenie Polski.
Przeczytaj także: Powołano Stowarzyszenie „Droga Ekspresowa S10”
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.