Samolot spadł w dzielnicy mieszkalnej w Model Colony. Według świadków po zderzeniu nad ziemią unosił się czarny dym.

 

Jak podaje BBC, w samolocie znajdowało się prawdopodobnie 91 pasażerów i ośmiu członków załogi. Leciał z Lahore na międzynarodowe lotnisko Jinnah, jeden z najbardziej zatłoczonych portów lotniczych w Pakistanie. Airbus rozbił się w odległości 3,2 km od miejsca lądowania.

Lot PK-8303 miał trwać około 90 min. Portal timesnownews.com, powołując się na słowa Arshada Malika, prezesa PIA, poinformował, że pilot zgłaszał wieży kontrolnej usterkę techniczną i zamiast lądować bezpośrednio, zdecydował się na powtórzenie podejścia.

Źródło: The Aviation Herald

W wyniku katastrofy zostały uszkodzone i zniszczone domy stojące na gęsto zaludnionym osiedlu, na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Do tragicznego zdarzenia doszło kilka dni po wznowieniu lotów pasażerskich. Karetki pogotowia ratunkowego miały problemy z dojazdem do poszkodowanych mieszkańców, ze względu na zatłoczone wąskie ulice.

Według serwisu geo.tv. ratownicy pomogli wydostać się 15-20 ludziom spod gruzu z uszkodzonych domów. Ośmioro rannych przewieziono do szpitala, ponad 40 osób nie żyje, w tym pięcioletnie dziecko. Do akcji ratunkowej na miejsce katastrofy wysłano wojsko.

W latach 2010–2016 w Pakistanie doszło do trzech katastrof lotniczych, które pochłonęły łącznie 326 ofiar.

 

Nie ma jeszcze informacji o liczbie ofiar.