• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Kto przygotuje dokumentację dla obwodnicy Starachowic?

Opublikowano: 07-01-2021 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Osiem podmiotów zainteresowanych jest przygotowaniem pierwszego etapu dokumentacji dla budowy obwodnicy Starachowic (woj. świętokrzyskie) w ciągu drogi krajowej nr 42.


Fot. Sangaroon/Shutterstock Fot. Sangaroon/Shutterstock

Zadanie będzie polegać na opracowaniu studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej, uzyskaniu decyzji środowiskowej, a także przygotowaniu materiałów potrzebnych do przetargu na budowę obwodnicy Starachowic. Biorąc pod uwagę kryterium ceny, złożone oferty wahają się od 6,4 mln do 8,8 mln zł. Tym samym żadna z cen nie przekroczyła założeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), która na przeprowadzenie tych prac przygotowała 11,7 mln zł.

Budowa obwodnicy Starachowic

Obwodnica Starachowic ma być drogą klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 14 km. Powstaną m.in. skrzyżowania umożliwiające powiązanie z istniejącymi drogami i miejskimi ulicami, obiekty inżynieryjne, urządzenia ochrony środowiska oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego i odwodnienie drogi. Ta inwestycja to element rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Źródło: GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Obwodnica Starachowic będzie stanowić, wraz z drogą obwodową Wąchocka, będzie stanowić nowy ciąg DK42, co poprawi skomunikowanie trasy ekspresowej S7 z DK9.

Przeczytaj także: Budowa obwodnicy Wąchocka może ruszać. Podpisano umowę

 

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe