Rewitalizacja linii kolejowej między Padwią a Wolą Baranowską na trasie Sandomierz–Dębica ułatwi przewozy towarów dostarczanych do terminalu Linii Hutniczo-Siarkowej (LHS) szerokimi torami. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) za ponad 15,5 mln zł jest finansowana z budżetu państwa.
Fot. Krzysztof Leszkowicz/PKP PLK
Roboty zaplanowano na liczącym 5 km łączniku Padew–Wola Baranowska. Wykonawca poprawi stan toru, podtorza oraz obiektów inżynieryjnych. Zniesione zostaną ograniczenia prędkości, zostanie też przywrócona prędkość maksymalna 60 km/godz., dopuszczalna na tej trasie towarowej. Dojdzie do remontu mostu i dwóch przepustów. Zaplanowano też przebudowę urządzeń sterowania ruchem oraz prace na trzech przejazdach kolejowo-drogowych. W wyniku zwiększenia dopuszczalnego obciążenia taboru na tor ze 196 do 221 kN szlakiem pojadą cięższe składy towarowe.
Fot. Krzysztof Leszkowicz/PKP PLK
Jak informują PKP PLK, inwestycja wpisuje się w strategię rozwoju transportu kolejowego i intermodalnego woj. podkarpackiego. Linia między stacjami Padew i Wola Baranowska stanowi połączenie z jednym z terminali LHS. Szerokotorowym szlakiem przewożone są do Polski towary masowe z Ukrainy i innych państw byłego Związku Radzieckiego, a także z Chin. Terminal przeładunkowy w Woli Baranowskiej będzie rozbudowany.
Zadanie „Rewitalizacja linii kolejowej nr 79 Padew–Wola Baranowska w ramach prac przy rozbudowie terminala LHS w Woli Baranowskiej” wykona za 15,6 mln zł netto spółka PNUIK Kraków. Wykonawca będzie pracował w formule „projektuj i buduj”, a roboty budowlane przeprowadzi w latach 2022–2023.
Przeczytaj także: Na linię Kraków–Zakopane wracają pociągi
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.