• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Ostrowiec Świętokrzyski: coraz więcej ruchu na budowie obwodnicy

Opublikowano: 22-02-2022 Źródło: GDDKiA

Mimo formalnie trwającej przerwy zimowej, odbywają się roboty w ramach budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego (woj. świętokrzyskie).


Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Inwestycja prowadzona jest w formule „projektuj i buduj”. W ubiegłym roku finału dobiegły prace projektowe, w październiku ostateczne stało się zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). W listopadzie wykonawca rozpoczął prace przygotowawcze.

Przeprowadzono już wycinkę drzew, teren został zinwentaryzowany, sprawdzony przez saperów i częściowo odhumusowany. Obecnie powstają zaplecze budowy i drogi technologiczne,. Poza tym trwają przygotowania do zasadniczych robót przy odwodnieniu, wzmocnieniu i zagęszczeniu podłoża gruntowego. Odbywa się przebudowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego została zaplanowana jako trasa jednojezdniowa klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego) o długości 2,7 km. Powstanie w nowym śladzie – od węzła na skrzyżowaniu z DW755 do ul. Opatowskiej, która jest tzw. wylotówką z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. Przewidziano m.in. korektę węzła, do tego budowę dwóch mostów, wiaduktu i ronda.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Obwodnica będzie częścią drogi krajowej nr 9. Wszystko ma być gotowe w 2024 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy. Wartość kontraktu wynosi 52,9 mln zł.

Przeczytaj także: Znamy najlepszą ofertę na budowę odcinka S19 w woj. lubelskim

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!