Partnerzy portalu

iTwin Ventures firmy Bentley Systems przejmuje Blyncsy

Przyspieszenie analizy infrastrukturalnego majątku trwałego oraz rozszerzenie jej zakresu


Opublikowano: 18-08-2023 Źródło: źródło zewnętrzne

iTwin Ventures firmy Bentley Systems przejmuje Blyncsy, przełomowego innowatora w zakresie usług opartych na sztucznej inteligencji na potrzeby eksploatacyjne i konserwacyjne w dziedzinie transportu.


Jezdnie są zużywane przez poruszające się po nich pojazdy. Różne typy pojazdów, w tym cięższe pojazdy szybciej zużywają jezdnie. Aplikacja AI firmy Blyncsy zgłasza zmiany użytkownikom, dzięki czemu mogą oni naprawić drogę w odpowiednim czasie, aby zmniejszyć koszty ponoszone przez zarządzających transportem. Fot. Bentley Systems. Jezdnie są zużywane przez poruszające się po nich pojazdy. Różne typy pojazdów, w tym cięższe pojazdy szybciej zużywają jezdnie. Aplikacja AI firmy Blyncsy zgłasza zmiany użytkownikom, dzięki czemu mogą oni naprawić drogę w odpowiednim czasie, aby zmniejszyć koszty ponoszone przez zarządzających transportem. Fot. Bentley Systems.

Bentley Systems, firma zajmująca się oprogramowaniem do inżynierii infrastruktury, ogłosiła dziś przejęcie firmy Blyncsy, dostawcy przełomowych usług opartych na sztucznej inteligencji dla wydziałów ds. transportu, w celu wspomagania działań operacyjnych i konserwacyjnych. Ekosystem cyfrowego bliźniaka, wokół którego skupione jest portfolio iTwin Ventures firmy Bentley, wzmacnia przyspieszony rozwój szeroko zakrojonej i cennej analityki infrastrukturalnego majątku trwałego.

Założona w 2014 roku w Salt Lake City w stanie Utah przez CEO Marka Pittmana firma Blyncsy wykorzystuje wizję komputerową i sztuczną inteligencję do analizy powszechnie dostępnych obrazów w celu identyfikacji problemów związanych z utrzymaniem sieci dróg. Pittman pierwotnie wpadł na pomysł założenia firmy, gdy utknął na światłach. Wierzył, że muszą istnieć sposoby na połączenie danych o stanie „w czasie rzeczywistym” i innowacyjnych technologii, aby pomóc wydziałom ds. transportu w uzyskaniu większej wydajności.

Technologia inspekcji dróg oparta na zautomatyzowanej sztucznej inteligencji firmy Blyncsy wykrywa obecność namalowanych linii i ich widoczność. Fot. Bentley Systems. Technologia inspekcji dróg oparta na zautomatyzowanej sztucznej inteligencji firmy Blyncsy wykrywa obecność namalowanych linii i ich widoczność. Fot. Bentley Systems.

Przełomowe usługi oparte na sztucznej inteligencji firmy Blyncsy zastępują kosztowne i powolne ręczne gromadzenie danych, zmniejszając zapotrzebowanie na personel lub specjalistyczne pojazdy czy sprzęt w terenie oraz poprawiając świadomość właścicieli transportu i operatorów w zakresie warunków drogowych. Rozwiązania Blyncsy wykrywają ponad 50 różnych problemów związanych z bezpieczeństwem na drodze, w tym rzeczywistą lokalizację aktywnych stref robót budowlanych.

 Firma Blyncsy konsekwentnie dąży do stosowania najnowszych technik sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, aby przynieść korzyści sieciom transportowym. Współpraca z firmą Bentley jeszcze bardziej zwiększy wartość dodaną dla naszych użytkowników. Razem zapewnimy dokładniejszą analizę majątku trwałego właścicielom transportu, aby wspierać aktualnych i przyszłych kierowców” — powiedział Pittman.

Zautomatyzowane wykrywanie dziur w nawierzchni jest krytyczną zmienną, ponieważ dziury powiększają się z powodu niskich temperatur i  wykorzystania pługów  śnieżnych.  Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do ich automatycznego wykrywania. Fot. Bentley Systems. Zautomatyzowane wykrywanie dziur w nawierzchni jest krytyczną zmienną, ponieważ dziury powiększają się z powodu niskich temperatur i wykorzystania pługów śnieżnych. Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do ich automatycznego wykrywania. Fot. Bentley Systems.

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Zdecydowanym numerem 2 jest wydajność operacyjna. Polegamy na danych w czasie rzeczywistym, takich jak informacje otrzymywane od Blyncsy, aby proaktywnie zarządzać systemem autostrad, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność — powiedział dyrektor Departamentu Transportu stanu Hawaje Ed Sniffen. Departament Transportu stanu Hawaje wykorzystuje technologię, która pozwala nam działać w możliwie najbardziej produktywny sposób. Blyncsy zapewnia nam cotygodniowe raporty z grafikami i zdjęciami szczegółowo opisującymi stan barierek, jezdni i roślinności, które zapewniają więcej narzędzi pozwalających nam ustalić priorytety w zakresie wykorzystania naszych zasobów w celu sprostania potrzebom systemu — dodał.

Zespół Blyncsy zwrócił naszą uwagę na potencjalny udział w kolejnej turze inwestycyjnej VC. Byliśmy jednak tak przekonani o znaczeniu ich przełomowego rozwiązania, że podjęliśmy się jego przejęcia w celu szybkiego i szerokiego rozpowszechnienia. Oczekujemy, że inwestycje w szeroko zakrojoną analitykę majątku trwałego rozszerzą wykorzystanie cyfrowych bliźniaków infrastruktury w błyskawicznym tempie — powiedział Mike Schellhase z kadry kierowniczej iTwin Ventures firmy Bentley.

Zautomatyzowana aplikacja do inspekcji dróg firmy Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji aktywów drogowych, oceny ich stanu i ostrzegania użytkowników o problemach. Fot. Bentley Systems. Zautomatyzowana aplikacja do inspekcji dróg firmy Blyncsy wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji aktywów drogowych, oceny ich stanu i ostrzegania użytkowników o problemach. Fot. Bentley Systems.

Firma Blyncsy zastosuje platformę iTwin firmy Bentley do przekonującej integracji z modelami inżynierskimi i symulacyjnymi właścicieli infrastruktury, a firma Bentley wdroży i wprowadzi na rynek usługi oparte na sztucznej inteligencji firmy Blyncsy w ramach swojej nowej oferty cyfrowych bliźniaków mobilności.

Przejęcie firmy Blyncsy wspierała firma Ignatious Growth Capital and Advisory. Wśród inwestorów Blyncsy znalazły się następujące podmioty: Peterson Ventures, Doug Wells, Elemental Excelerator, Park City Angel Network, OakHouse Partners i CEAS Investments.

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!