Prace rozpoczną się latem wraz z fazą przygotowawczą budowy morskiej farmy wiatrowej, a SeaRenergy ruszy z działaniami na pełną skalę w IV kwartale 2024 r.

Usługi obejmują rejestrację statków, rejestrację i odprawę personelu, inspekcje i monitorowanie placu budowy. Firma wykorzysta innowacyjne systemy zarządzania ruchem statków i nadzoru morskiego dostarczane przez jej partnera, spółkę Vissim.

Zespół koordynatorów morskich będzie pracował z biura w Łebie, gdzie w porcie powstaje terminal serwisowy dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Głównym zadaniem będą monitorowanie i koordynacja ruchów statków oraz ułatwianie komunikacji z jednostkami na placu budowy na morzu.

Zaufanie do naszej koncepcji, transfer wiedzy lokalnym pracownikom w Polsce i odpowiedni partner u naszego boku sprawiają, że jest to doskonała współpraca. Liczymy na dalszy rozwój w Polsce i uczestnictwo w działaniach na rzecz dekarbonizacji – powiedziała Natalia Kress, dyrektor zarządzająca polską spółką SeaRenergy.

Morska farma wiatrowa Baltic Power to przedsięwzięcie Grupy Orlen i kanadyjskiej firmy Northland Power. Będzie się składać z 76 wiatraków z turbinami o jednostkowej mocy 15 MW (łącznie 1140 MW). Znajdzie się 23 km na północ od polskiego wybrzeża, na wysokości Choczewa i Łeby. To najbardziej zaawansowany projekt w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim.

Przeczytaj także: Terminal instalacyjny w Świnoujściu. Ostatni etap budowy