ZAREJESTRUJ SIĘ, jeśli nie masz jeszcze konta
...a zyskasz dostęp do:
- wszystkich funkcjonalności serwisu
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele"
- bezpłatnych wydań on-line czasopisma "Inżynieria Bezwykopowa"
Rejestracja
jeszcze kilka kliknięć i bedziesz mógł cieszyć się z dodatkowych, bezpłatnych funkcji portalu!
Toruń: trwa modernizacja mostu Piłsudskiego
W Toruniu trwa modernizacja mostu Piłsudskiego o długości 898 m. To obecnie największa realizowana w tym mieście inwestycja. Każdego dnia na placu budowie pracuje około 120 osób. Do tej pory m.in. dobudowano do przeprawy zupełnie nowy ciąg pieszo-rowerowy (po zachodniej stronie) o szerokości 4,2 m (taki sam powstanie także z drugiej strony). W najbliższych planach wykonawców jest m.in. montaż urządzeń dylatacyjnych i układanie ostatniej warstwy asfaltu.
Na potrzeby realizacji całego tego zadania wykorzystanych zostanie 1500 m3 betonu, 630 ton stali konstrukcyjnej i zbrojenia, 8100 m2 asfaltu lanego, 7200 m2 paneli kompozytowych, 70 tys. m2 zabezpieczenia antykorozyjnego.
Modernizacja mostu powinna zakończyć się w listopadzie tego roku, pochłonie ponad 122 mln zł. Umowę z wykonawcą podpisano w marcu 2020 r. Zobacz wideo z placu budowy.
Zobacz także: Montaż elementów jednego z najcięższych mostów w Austrii
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.
