• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Nocny montaż kładki nad przyszłą drogą ekspresową S52 [zdjęcia]

Opublikowano: 24.05.2024
polska , 24.05.2024

W Modlnicy, między węzłami Modlniczka i Modlnica, zamontowano przęsło kładki pieszo-rowerowej nad drogą krajową nr 94. Nocne prace trwały 40 min. W przyszłości trasa stanie się częścią drogi ekspresowej S52.

Przęsło kładki pieszo-rowerowej dostarczono miesiąc temu. Masa elementu wynosi 30,4 tony, długość 47 m, a szerokość 3,2 m. Na czas montażu zamknięto ruch między węzłami Modlniczka i Modlnica od 23:00 do 23:40. Ten fragment DK94 to część IV obwodnicy Krakowa, który stanie się w przyszłości drogą ekspresową S52. A na takich trasach i prowadzących do nich łącznicach nie może być przejść dla pieszych czy dróg dla rowerzystów.

Mieszkańcy gminy Wielka Wieś przechodzący między ul. Wiązową i Św. Wojciecha w Modlnicy korzystają dziś z dwóch przejść znajdujących się na zjazdach łączących ul. Częstochowską z północną obwodnicą Krakowa. Po przebudowie DK94 nie będzie to możliwe.

Kładka jest budowana nad przyszłą łącznicą ul. Częstochowskiej z węzłem Modlnica. Powstaje 400 m na zachód od ulicy. Będzie miała 70 m długości i 4 m szerokości. Ma być gotowa w listopadzie 2024 r.

W budowie są także kładki w Mogilanach i Głogoczowie nad zakopianką.

Zobacz także: Zakopianka. Nocne prace przy kładce w Mogilanach