Partnerzy portalu

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych – metoda HDD w projektach budowy farm wiatrowych

Opublikowano: 13-04-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 16–17 maja 2023 r. w Gdańsku odbędzie się Konferencja Budowa Farm Wiatrowych (BFW). Jednym z prelegentów będzie Robert Osikowicz (ROE), ceniony ekspert, specjalista w obszarze wiertnictwa i technik pokrewnych. Jego wystąpienie będzie poświęcone metodzie HDD jako użytecznemu narzędziu w projektach budowy morskich farm wiatrowych.


Budowa morskich farm wiatrowych. Fot. Adobe Stock Budowa morskich farm wiatrowych. Fot. Adobe Stock

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych - #BFW2023 to nowa inicjatywa Wydawnictwa Inżynieria, która ma stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi stronami procesu inwestycyjnego związanego z realizacją morskich farm wiatrowych. Dwudniowe wydarzenie będzie koncentrować się na inżynierskich niuansach realizacji zarówno budowy, jak i przyłączy elektrowni oraz możliwościach technicznych posadowienia morskich farm wiatrowych i ich przyłączy, a także realizacji budowy portów instalacyjnych i serwisowych.

Przekraczanie linii brzegowej

Niezbędnym elementem budowy przyłączy morskich farm wiatrowych jest przekroczenie linii brzegowej przez kable energetyczne. Na tym właśnie zagadnieniu skupi się Robert Osikowicz w swoim wystąpieniu.

 

Zaprezentuje optymalne rozwiązanie dla przekraczania linii brzegowej w celu instalacji rurociągów osłonowych z PEHD dla kabli energetycznych. Poda także warunki brzegowe stosowania metody horyzontalnego przewiertu sterowanego (HDD) w tego typu aplikacjach.

Ekspercka wiedza

Robert Osikowicz jest absolwentem Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu AGH w Krakowie. Zajmuje się technologią wiercenia otworów kierunkowych i praktycznymi aplikacjami płynów wiertniczych w otworach różnego przeznaczenia. Ponadto w kręgu jego zainteresowań znajdują się: analizy wykonalności, ryzyka, jakości i kosztów dla projektów bezwykopowych.

Robert Osikowicz podczas XX Konferencji INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, Fot. Quality Studio Robert Osikowicz podczas XX Konferencji INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, Fot. Quality Studio

Ma za sobą pracę w spółkach naftowych i firmach zajmujących się doradztwem w obszarze wiertnictwa i technik pokrewnych. Od 2009 r. pracuje dla firmy Robert Osikowicz Engineering. Od wielu lat prowadzi seminaria szkoleniowe dla firm wiertniczych. Jest członkiem organizacji DCA Drilling Contractors Association, zrzeszającej firmy wiertnicze, firmy projektowe oraz producentów sprzętu i dostawców technologii związanych z branżą wierceń kierunkowych.

Nowa tematyka – sprawdzona formuła

Konferencja Budowa Farm Wiatrowych jest nowym projektem w portfolio Wydawnictwa Inżynieria, które w ciągu dwóch dekad zorganizowało ponad 50 branżowych konferencji i kongresów, wydaje portal inzynieria.com oraz tworzy inspirujące oraz cieszące się uznaniem projekty pomagające nawiązać dialog biznesu ze środowiskiem naukowym.

Na uczestników Konferencji BFW czeka nie tylko wiedza, ale i atrakcje. Oprócz części merytorycznej, organizatorzy przewidzieli w programie także kolację biesiadną, podczas której będzie czas na kuluarowe rozmowy i nawiązywanie kontaktów. 

Zapraszamy na stronę Konferencji.

Przeczytaj także: Największe morskie farmy wiatrowe na świecie – TOP 25

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!