Teren o wysokim nachyleniu oraz brak możliwości dojazdu to największe wyzwania realizacyjne z jakimi musiało zmierzyć się Soletanche realizując zabezpieczenie skarpy w dzielnicy Biskupia Górka w Gdańsku. Prace zostały zrealizowanie w ramach kontraktu z firmą Eurovia.
Fot. Soletanche Polska
Ciekawym przypadkiem rewitalizacji jest zabezpieczenie stateczności skarpy w rejonie historycznej dzielnicy Gdańska, Biskupiej Górki.
Soletanche wykonała gwoździe gruntowe, które stanowią zabezpieczenie skarpy przed osuwaniem się gruntu. Kolejnym zadaniem było wykonanie ściany oporowej w technologii obudowy berlińskiej. Zrealizowana przy użyciu pali CFA o średnicy 300 mm o długości od 4,5 do 7 m zbrojonych kształtownikami i kotwiona kotwami stałymi. Uzupełnienie stanowi zbrojony mur ceglany. To rozwiązanie nie tylko wygląda wysoce estetycznie, ale również wpasuje się w klimat miejsca.
Ukształtowanie terenu niosło za sobą wiele trudności. Duże nachylenie skarpy, brak możliwości dojazdu, bliskość zabudowań, konieczność wykonanie platformy roboczej do realizacji kotew gruntowych to tylko część wyzwań, z którymi przyszło się zmierzyć wykonawcy.
Więcej na temat wspomniamych wyzwań, z którymi poradzić sobie musiał wykonawca fundamentowania, opowiada Marek Wasiluk, kierownik robót z ramienia Soletanche Polska.
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo:
Projekty rewitalizacyjne to jeden z filarów strategii Soletanche, który ściśle koresponduje z misją przedsiębiorstwa, jaką jest realizowanie obiektów ważnych dla pokoleń. Celem dla ekspertów z Soletanche jest pomoc w urzeczywistnianiu wizji architektonicznej i inwestorskiej.
Gdańsk: zabezpieczenie skarpy na Biskupiej Górce – zobacz zdjęcia
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.