Technologia „wykładzin z rur utwardzanych na miejscu”, znana od ponad 45 lat, jest jedną z najczęściej stosowanych metod napraw przewodów infrastruktury podziemnej. Polega na utworzeniu w odnawianej rurze nowego przewodu, powstałego z nasączonej żywicą wykładziny, poddanej procesowi utwardzenia. Tylko jak dobrać odpowiednią wykładzinę?
Fot. Linkedin/ProKASRO Mechatronik GmbH
Oczywiście podstawowymi kryteriami doboru są:
- przeznaczenie,
- materiał, z którego wykonany jest rękaw,
- rodzaj zastosowanej żywicy,
- sposób montażu,
- sposób utwardzania,
- sposób wykonania.
Jednak, bez względu na przyporządkowanie wykładziny do którejkolwiek z powyższych kategorii, należy wziąć pod uwagę dwa parametry podstawowe przywoływane w przetargach i zamówieniach – znajomość tych wielkości jest niezbędna przy podejmowaniu odpowiednich decyzji co do proponowanych rozwiązań.
Chodzi o sztywność i moduł sprężystości będące podstawowymi cechami charakterystyki wykładzin CIPP. To właśnie im będzie poświęcona prelekcja Bogdana Przybyły z Uniwersytetu Wrocławskiego.
W środę 22 czerwca 2022 r. podczas sesji „Bezwykopowa renowacja” XX Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA, badacz specjalizujący się w tematyce oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych opowie m.in. o sztywności obwodowej i module sprężystości wykładzin do renowacji rurociągów. Przedstawi także podstawy teoretyczne dotyczące wspomnianych parametrów, sposoby ich badania oraz interpretacji wyników.
Osoby chętne do wzięcia udziału w wykładzie, który odbędzie się w Tomaszowicach pod Krakowem oraz będzie transmitowany online, muszą ZAREJESTROWAĆ SIĘ na stronie Konferencji.
Wiedza, biznes, atrakcje
Na uczestników tegorocznej edycji Konferencji Inżynieria Bezwykopowa czeka wiele branżowych atrakcji. Oprócz pokazów na żywo organizatorzy przewidzieli w programie warsztaty praktyczne, sesje techniczne, a także panele dyskusyjne. Dwa z nich dotyczyć będą konkretnych zagadnień z obszarów bezwykopowej budowy oraz bezwykopowej renowacji. Dwa pozostałe zaplanowano w formie przekrojowych dyskusji na temat jakości w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od przygotowania przez projektowanie, realizację i odbiór projektu, jak również szans i zagrożeń dla branży wynikających ze zmieniającego się otoczenia ekonomicznego.
Ponadto w branżowej wystawie i pokazach weźmie udział blisko 30 firm z sektora inżynierii bezwykopowej, a w części konferencyjnej głos zabierze ponad 30 prelegentów.
Trzydniowe, branżowe święto będzie odbywać się w trybie hybrydowym: można w nim uczestniczyć osobiście w Tomaszowicach k. Krakowa, jak również wziąć udział online – poprzez platformę Akademia Inżynieria.
Przeczytaj także: Nowy system przepisów techniczno-budowlanych. Warto być na bieżąco
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.