Partnerzy portalu

SIWZ a prawidłowość wykonania inwestycji z wykorzystaniem CIPP

Opublikowano: 20-11-2023 Źródło: inzynieria.com

W dniach 10 – 12 stycznia w Toruniu odbędzie się VIII Konferencja CIPP – Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu, która od lat konsoliduje polskie środowisko branży bezwykopowej renowacji oraz jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między ekspertami. Jednym z prelegentów 8. edycji wydarzenia będzie Piotr Dmowski z firmy In_Liner sp. z o.o.


Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe) to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metodą o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. Bezwykopowej renowacji metodą CIPP można poddawać kanały o różnych kształtach przekroju i różnych średnicach.


SIWZ, czyli specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest jednym z najważniejszych dokumentów w postępowaniu o udzielenia zamówienia publicznego. Treść SIWZ zawiera wszystkie wymogi zamawiającego związane z udzielanym zamówieniem.

Piotr Dmowski, In-Liner sp. z o.o. Fot. Quality Studio Piotr Dmowski, In-Liner sp. z o.o. Fot. Quality Studio

Ekspert firmy In_Liner, która posiada największy w Polsce zakład produkcyjny wykładzin renowacyjnych #CIPP, przedstawi w swoim wystąpieniu jak ważny z punktu widzenia zarówno inwestora, jak i wykonawcy jest właściwie przygotowany SIWZ – jako podstawowy dokument, który gwarantuje prawidłowość wykonania inwestycji z wykorzystaniem CIPP. Prelegent omówi następujące zagadnienia:

  • formułowanie oczekiwań inwestora.
  • sprzeczne zapisy w specyfikacjach
  • dokumenty, które powinien przedstawić Inwestor
  • interpretacja parametrów wytrzymałościowych wykładzin i warunki odbiorowe
  • dokumenty wykonawcy

Wiedza – Biznes – Atrakcje

Technologia CIPP (ang. Cured in Place Pipe), to jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań do odnowy rurociągów i metoda o olbrzymim potencjale rozwojowym, stale unowocześniana i dopracowywana. By branża renowacyjna w pełni mogła korzystać z jej możliwości, potrzebuje platformy wymiany doświadczeń pomiędzy wykonawcami, inwestorami oraz producentami. Taką rolę od kilku lat pełni Konferencja „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu CIPP”.

Podczas tegorocznej Konferencji nie zabraknie wątków projektowych, technicznych, finansowych oraz prawnych związanych z technologią CIPP. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące prac komplementarnych w CIPP, czyli przygotowawczych, towarzyszących i odbiorowych. Są niezbędne w realizacji renowacji CIPP, a jakość ich wykonania ma istotne znaczenie dla sukcesu zadania. 

Organizatorzy zadbają o to, by uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, mogli rozwijać branżowy biznes i skorzystać z atrakcji.

Dla uczestników, którzy zarejestrują się na konferencję do 4 grudnia 2023 r., organizatorzy przewidzieli praktyczny upominek: zestaw składający się z termosu i kubka termicznego renomowanej marki Rockland. Dostępne są także rabaty za rejestrację większej ilości uczestników - zaczynają się już od 2 osób. Rejestracji można dokonać TUTAJ

Przeczytaj także: Styren w CIPP – jaki ma wpływ na materiał i środowisko?

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!