• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Badania odbiorowe wykładzin CIPP

Opublikowano: 29-05-2024 Źródło: inzynieria.com

W dniach 11 - 13 czerwca 2024 roku w Tomaszowicach pod Krakowem odbędzie się XXII edycja Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii Inżynieria Bezwykopowa. W tym roku organizatorzy przygotowali sporo nowości.


Bezwykopowa renowacja w technologii CIPP. Fot. Quality Studio Bezwykopowa renowacja w technologii CIPP. Fot. Quality Studio

W tym roku organizatorzy zaprezentują uczestnikom nową, jeszcze bardziej atrakcyjną formułę Konferencji. Mocno postawią bowiem na najbardziej praktyczny aspekt poszerzania wiedzy, czyli pokazy technologii. W całości zostanie im poświęcony jeden dzień wydarzenia. Będzie to świetna okazja, by wszyscy zaangażowani w proces inwestycyjny mogli naocznie przekonać się, jakie narzędzia mają do dyspozycji przy realizacji swoich zadań. Nic bowiem nie umożliwi lepiej wszechstronnej oceny sprzętu i technologii niż zobaczenie ich „w akcji”. 

Prelekcji i dyskusji nie zabraknie

Pierwszy dzień konferencji przeznaczono na pokazy technologii, drugi zostanie poświęcony wiedzy teoretycznej. Prelekcje wygłoszą uznani eksperci i branżowy badacze, będzie też czas na zadawanie pytań i dyskusje.

Jedną z prelekcji będzie wystąpienie dr Bogdana Przybyły, który postara się omówić  zakres badań odbiorowych wykładzin CIPP (rodzaje badań i ich szczegółowość) z punktu widzenia interesów stron przedsięwzięcia renowacyjnego.


Wykonawcy i inwestorzy mogą postulować przyjmowanie różnych zestawów badań ze względu na ochronę swoich interesów i potrzebę optymalizacji kosztów. W pewnym stopniu dotyczy to również producentów wykładzin i ich komponentów. W praktyce można się spotkać z nadmiernym ograniczaniem zakresu badań odbiorowych, co skutkuje problemami w obiektywnym rozpoznaniu przyczyn nieudanych działań renowacyjnych i ostatecznie nie pozwala na przyjęcie działań zaradczych – zaznacza badacz. 

W ramach prezentacji podjęta zostanie próba omówienia tych zagadnień, jako wstęp do wywołania  dyskusji i ustalenia konsensusu, co mogłoby być podstawą do korekty aktualnych polskich wytycznych odbiorowych wykładzin CIPP.

dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska. Panel dyskusyjny w trakcie IV Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Fot. Quality Studio
dr inż. Bogdan Przybyła, Politechnika Wrocławska. Panel dyskusyjny w trakcie IV Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”. Fot. Quality Studio

Dr inż. Bogdan Przybyła jest adiunktem w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w tematyce oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. Jest autorem i współautorem prac ekspertyzowych, realizowanych na Wydziale Budownictwa Politechniki Wrocławskiej oraz licznych publikacji naukowo-technicznych, w tym jednej monografii zwartej pt. „Badania i ocena stanu technicznego przewodów kanalizacyjnych”. Od wielu lat współpracuje z Wydawnictwem Inżynieria sp. z o.o., będąc na liście recenzentów czasopisma „Inżynieria Bezwykopowa”.

Jakość, renoma i rozpoznawalność od ponad 20 lat - warto tu być!

Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa to największe w kraju i w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie branżowe osób zainteresowanych technologiami bezwykopowymi. W ciągu kilkunastu lat zgromadziła łącznie tysiące osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Podczas dorocznego święta branży bezwykopowej nigdy nie brakuje praktycznych warsztatów, interesujących prelekcji uznanych ekspertów, debat i dyskusji dotyczących najważniejszych tematów, ale również okazji do zabawy, odprężenia i nawiązania biznesowych kontaktów.

Ruszyła już rejestracja na Konferencję. Dostępne są rabaty za zgłoszenie większej liczby uczestników - zaczynają się już od 2 osób.

XXII Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii Inżynieria Bezwykopowa odbędzie się w dniach 11–13 czerwca 2024 r. w podkrakowskich Tomaszowicach, a także online poprzez serwis akademia.inzynieria.com.

Zarejestruj się już dziś!

Przeczytaj także: Wykładziny CIPP. Zapewnienie jakości dla zrównoważonej rehabilitacji

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia