VII Konferencja CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu odbędzie się w dniach 11-13 stycznia 2023 r. w Zakopanem. Jej uczestnicy będą mogli posłuchać o światowych doświadczeniach związanych ze stosowaniem bezwykopowej technologii Pipe bursting.
Pipe bursting. Fot. ucononline.com
Podczas organizowanego już po raz siódmy święta branży bezwykopowej, w szczególności poświęconego tematyce renowacji sieci podziemnych z użyciem wykładzin CIPP, eksperci ze świata nauki, biznesmeni, wykonawcy, projektanci oraz przedstawiciele stron zamawiających będą mogli wymienić się fachową wiedzą, branżowymi nowinkami i określić kierunki rozwoju sektora bezwykopowej renowacji na nadchodzący rok.
Czym jest Pipe bursting?
Pipe bursting czyli pękanie rur to bezwykopowa metoda naprawy kanałów, która polega na rozbijaniu i rozszerzaniu istniejącej infrastruktury przy jednoczesnym zastąpieniu jej nowymi rurami z polietylenu o dużej gęstości (HDPE).
Rozrywanie rur odbywa się poprzez przeciągnięcie głowicy ekspandera (znanej również jako „głowica rozrywająca” lub „pocisk”) przez starą rurę. Głowica jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w istniejącej rurze, ale powoduje pękanie istniejącej rury podczas przeciągania. Tył głowicy podłączony jest do nowej rury, którą ciągnie i umieszcza na właściwej pozycji za sobą.
Pipe bursting. Fot. Trenchless Solutions
O szczegółach dotyczących tej technologii, opowie Paweł Jagielski – ekspert międzynarodowej firmy TRACTO-TECHNIK GmbH &Co. KG specjalizującej się w inżynierii bezwykopowej.
Uniwersalne rozwiązanie dla odnowienia rur o różnych średnicach
Pipe bursting to technologia, która może być stosowana do odnawiania istniejących rurociągów o mniejszej, takiej samej lub większej średnicy. W obrębie tej metody dostępnych jest kilka różnych rozwiązań, takich jak:
- statyczne i dynamiczne rozcinanie rur,
- kalibracja rozcinanych rur,
- metoda TIP,
- metoda redukcyjna
- relining rur.
Instalacja rur jest możliwa zarówno z kanału do kanału, z kanału do studzienki lub nawet ze studzienki do studzienki. Podczas swojego wystąpienia postaram się przedstawić przegląd zalet, wymagań i ograniczeń różnych rozwiązań w zakresie technologii pipe bursting – wyjaśnia Paweł Jagielski
Paweł Jagielski Fot. Tracto
W referacie przedstawione zostaną również ważne zalecenia dotyczące:
- postępowania z rurociągami różnych firm,
- pokrycia powierzchni,
- różnych warunków gruntowych,
- różnych materiałów rurowych,
- zwiększania średnicy rur ora sposobów zwiększenia jakości i bezpieczeństwa instalacji rurowej.
Wykład odbędzie się podczas sesji technicznej drugiego dnia konferencji – w czwartek 12 stycznia.
Konferencja CIPP – ważne spotkanie branży już po raz siódmy
Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej.
W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli zawody narciarskie na stoku Harenda oraz wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek odbędzie się elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków.
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie - szczegóły na stronie Konferencji – liczba miejsc limitowana!
Przeczytaj także: Swagelining, relining, cementowanie czy CIPP? Porównanie technologii bezwykopowych
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.