Już w styczniu wszyscy zainteresowani bezwykopowymi technologiami renowacyjnymi będą mieli okazję spotkać się w Zakopanem na Konferencji CIPP, która od siedmiu lat jest platformą wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najświeższych informacji z Polski i ze świata dotyczących metody renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu.
Renowacja metodą CIPP. Fot. Quality Studio
W dniach 11-13 stycznia 2023 r. w hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz samorządów będą rozmawiać o najpopularniejszej na świecie bezwykopowej metodzie renowacji sieci.
Ta technologia istnieje na rynku już od 50 lat i jest stosowana z ogromnym powodzeniem. Ma wiele zalet, jest innowacyjna i nieustannie ulepszana. Jest także efektywna pod kątem kosztów. Myślę, że będziemy ją wykorzystywać przez jeszcze co najmniej dwie dekady – tak o CIPP wypowiedział się Roland W. Waniek, dyrektor zarządzający w IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur, podkreślając jej fundamenatlne znaczenie w branży inżynierii bezwykopowej.
Czy jednak podkreślanie zalet rękawów CIPP jest w pełni zasłużone? Tematem tym zajął się badacz z Politechniki Śląskiej – dr inż. Florian Piechurski.
Modernizacja wodociągu DN600 – wyzwania i rozwiązania
Florian Piechurski, Politechnika Śląska. Fot. Quality Studio
Dr Piechurski, który jest docentem na wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, przeprowadził badania porównawcze technologii dla zadania w zakresie modernizacji wodociągu stalowego DN600. Do przeprowadzenia analizy przyjął do porównania cztery warianty wykonania modernizacji wodociągu:
- Wariant I – swagelining
- Wariant II – relining długi
- Wariant III – cementowanie
- Wariant IV – rękaw renowacyjny
Dokonany wybór technologii dla przedmiotowego zadania został podjęty z uwzględnieniem parametrów charakteryzujących każdą z metod: kosztów wykonania, terminu realizacji, ingerencji w otoczenie.
Który z badanych sposobów renowacji okazał się optymalny? Badacz wyjawi to podczas swojej prelekcji, która odbędzie się 12 stycznia w ramach sesji technicznej na Konferencji CIPP 2023.
Konferencja CIPP – ważne spotkanie branży już po raz siódmy
Podczas trzech dni Konferencji CIPP – renowacja wykładzinami (rękawami) utwardzanymi na miejscu, w Zakopanem uczestniczy będą mieli okazję skorzystać nie tylko z fachowej wiedzy przedstawionej podczas wykładów, sesji technicznych i paneli dyskusyjnych. Równie ważne, ożywcze i inspirujące dla biznesu są rozmowy kuluarowe i spotkania przy stoiskach firmowych podczas dostępnej przez cały czas trwania konferencji, wystawy branżowej.
W otulonym śniegiem Zakopanem nie zabraknie także atrakcji. Pierwszego dnia konferencji organizatorzy przewidzieli wieczorną biesiadę, która pozwoli się zrelaksować i zintegrować w branżowym środowisku, natomiast w czwartek przewidziano elegancki bankiet z mnóstwem atrakcji i zabawą przy dźwiękach muzyki. Ponieważ konferencja zakończy się w piątek 13 stycznia 2023 r. istnieje możliwość przedłużenia swojego pobytu i spędzenia całego weekendu w sercu Tatr na indywidualnym zwiedzaniu, sportach zimowych lub degustowaniu regionalnych przysmaków.
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie, rezerwując hotel do 10 grudnia br. można skorzystać z niższych cen wynegocjowanych specjalnie dla Państwa - szczegóły na stronie Konferencji – liczba miejsc limitowana!
Przeczytaj także: Jakość materiału wykładziny CIPP a wyniki badań laboratoryjnych
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.