Trasa mostu Północnego - to jedna z najdłużej wyczekiwanych inwestycji w stolicy. W przyszłym roku miasto chce przeznaczyć na jej budowę 48 mln zł. Teraz nad projektem pracuje niemiecka firma Schusler Plan. Projekt ma być gotowy w marcu 2008. Parę miesięcy później zostanie wybrany wykonawca. Pierwsze prace przy budowie przeprawy mają rozpocząć się jesienią przyszłego roku i zakończyć w 2011. Koszt całej trasy wyniesie 868 mln zł. Trasa połączy ulicę Pułkową na Bielanach z Modlińską na Białołęce.
Sam most będzie miał po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, ścieżkę rowerową oraz chodnik dla ieszych. Na moście poprowadzona zostanie również linia tramwajowa, która połączy Białołękę z końcową stacją I linii metra - Młocinami.

Trasa mostu Krasińskiego, która połączy Żoliborz z Targówkiem - na jej budowę w przyszłym roku zarezerwowano 25 mln zł. Teraz francuska firma Systra opracowuje projekt trasy. Budowa rozpocznie się w 2008 r. i potrwa dwa lata. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 480 mln zł. Trasa będzie przedłużeniem ul. Krasińskiego, odchodzącej z pl. Wilsona w stronę Wisłostrady. Będzie się składała z dwupasmowej jezdni, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, torów tramwajowych, chodnika dla pieszych oraz ścieżki rowerowej. Nad torami kolejowymi linii Warszawa - Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską oraz na pl. Wilsona - sygnalizacje świetlne. Most ma być przeprawą przeznaczoną dla ruchu lokalnego, co oznacza, że nie będą po nim jeździły tiry i ciężarówki.

Budowa drugiej linii metra będzie najdroższą inwestycją stolicy w najbliższych latach. W projekcie budżetu miasta na przyszły rok przeznaczono na nią 38 mln zł. Teraz rozstrzygany jest przetarg na wykonawcę centralnego odcinka drugiej linii podziemnej kolejki (od ronda Daszyńskiego do Dw. Wileńskiego). Budowa tej części powinna rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w połowie 2011, czyli jeszcze przed mistrzostwami Euro 2012. Jednocześnie prowadzone są prace przygotowawcze do budowy pozostałych odcinków drugiej linii metra - od ronda Daszyńskiego do stacji Połczyńska oraz od stacji Stadion na Gocław i Bródno. Miasto zamówiło już raport o oddziaływaniu tych inwestycji na środowisko. Prace budowlane powinny rozpocząć się w 2009 r. Szacunkowy koszt budowy całej drugiej linii metra wyniesie 11 mld zł. Jeżeli harmonogram prac zostanie dotrzymany, to w 2017 r. dojedziemy podziemną kolejką z Woli na Gocław i Bródno.

Budowa linii tramwajowej na Białołęce - na przygotowania do tej inwestycji ratusz wyda w przyszłym roku 3 mln zł. Zarząd Transportu Miejskiego uznaje tę inwestycję za priorytetową i niezbędną dla poprawy życia mieszkańców. Nowa trasa ma odciążyć ulicę Modlińską, która codziennie rano jest zakorkowana przez dojeżdżających do centrum miasta mieszkańców Białołęki. Planowane połączenie będzie przedłużeniem torowiska, które teraz kończy się na Żeraniu. Na nową linię Tramwaje Warszawskie kupią 57 niskopodłogowych i klimatyzowanych tramwajów. W Białołęce trasa będzie kończyła się na granicy miasta, przy skrzyżowaniu ul. Pśtów z Modlińską. Budowa linii tramwajowej powinna rozpocząć się w 2008 r., a zakończyć w 2011 r.. Szacunkowy koszt inwestycji - 130 mln zł.

Dokończenie obwodnicy Śródmiejskiej - w tym roku zakończono prace przy budowie estakad nad rondem Starzyńskiego. W przyszłym rozpoczną się przygotowania do budowy łącznika między rondem Wiatraczna a ulicą Zabraniecką. Przez dwa najbliższe lata miasto chce przygotować dokumentację niezbędną do budowy trasy oraz zająć się wykupem gruntów pod inwestycję.W projekcie budżetu na przyszły rok zarezerwowano na to 28 mln zł. Teraz prowadzone są prace nad projektem arterii. Pod rondem Wiatraczna planowana jest budowa tunelu, natomiast nad torami kolejowymi wybudowane zostaną estakady.