Nowa konstrukcja została zaprojektowana z myślą o połączeniu centrum miasta z areną Swansea i plażą oraz przystanią dla jachtów. Kładka ma 49 m długości i 12 m szerokości. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów będzie aż sześć pasów dla ruchu.

Projekt kładki nawiązuje do symbolu miasta – łabędzia. Na panelach, którymi zabudowano obiekt, znalazło się 2756 wyciętych laserowo, rozproszonych wzorów, które razem tworzą obraz wodnego ptaka w stylu origami. Natomiast złoty kolor obiektu oraz oświetlenia przywodzi na myśl związki Swansea z lokalnym przemysłem miedziowym.

Rada [Miasta] chciała, aby projekt odzwierciedlał autentyczny, lokalny głos […] Zdecydowałem się na wzór w stylu origami, ponieważ chciałem, aby most niósł przesłanie zabawy, odzwierciedlał bliskość areny i parku. Wybrałem łabędzie, ponieważ reprezentują przemianę; oczywiście mają również silny związek ze Swansea – wyjaśniał Marc Rees, autor projektu, który powstał we współpracy z Acme oraz Ney & Partner.

Budową i montażem kładki zajęła się firma Sh Structures. Za cały projekt rewitalizacji Copr Bay, który wart jest 1 mld GBP, odpowiedzialna jest z kolei Buckingham Group Contractor.

Otwarcie kładki w Swansea zaplanowano na drugą połowę br.

Przeczytaj także: Gigantyczne TBM na budowie tunelu kolejowego w Wielkiej Brytanii