Partnerzy portalu

Poznań zbuduje dwa mosty. Wybrano ofertę [wizualizacje]

Opublikowano: 30-01-2023 Źródło: UM Poznań

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę dwóch mostów dla pieszych i rowerzystów w Poznaniu.


W tym miejscu powstaną mosty w Poznaniu. Fot. PIM W tym miejscu powstaną mosty w Poznaniu. Fot. PIM

Mosty nad Wartą oraz Cybiną zbudowane zostaną na wysokości ul. Berdychowo, prowadząc przez cypel w południowej części Ostrowa Tumskiego (Zagórze) do Chwaliszewa. Obiekt nad Wartą będzie mieć 165 m długości, a przez Cybinę 117 m. Będą to takie same budowle pod względem architektonicznym i konstrukcyjnym. Szerokości obu wyniosą 12 m, dzięki czemu korzystać z nich będą mogły także pojazdy służb, jak straż pożarna czy pogotowie ratunkowe.

Źródło: PIM Źródło: PIM

Źródło: PIM Źródło: PIM

Za najlepszą uznano propozycje firmy Budimex. Wykonawca pracować ma w formule „projektuj i buduj”, a mosty powinny być gotowe w ciągu dwóch lat od podpisania umowy.

Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, powiedział, że to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie spółka rozpocznie w tym roku.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna to będzie przeprawa dla pieszych i rowerzystów. Dzięki niej sprawnie i wygodnie dostaną się z okolic jeziora Malta i Politechniki Poznańskiej do centrum Poznania, w tym na odnowiony Stary Rynek. Wiemy, że to także wielka szansa dla bardzo atrakcyjnych rekreacyjnie terenów nad Wartą oraz wokół Malty.

Przeczytaj także. Warszawa: wszystkie filary mostu przez Wisłę już gotowe

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.