• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

W Szczecinie powstanie Most Kłodny [wizualizacje]

Opublikowano: 13-02-2018 Źródło: UM Szczecin

100 m wysokości, ponad 150 m długości oraz 5,2 m minimalnego prześwitu pod obiektem – to podstawowe dane charakteryzujące Most Kłodny, przeprawę, która ma powstać w Szczecinie. Władze miasta właśnie poinformowały o otrzymaniu 100 mln zł dofinansowania na realizację, jak napisano, jednej z największych inwestycji drogowych: przebudowę dróg na Międzyodrzu oraz budowę nowego mostu nad Odrą. Całkowita wartość projektu to ponad 362 mln zł.


Wizualizacja: UM Szczecin Wizualizacja: UM Szczecin

Nowa przeprawa powstanie w pobliżu Trasy Zamkowej, połączy centrum miasta z obszarem rewitalizowanej Łasztowni. Będzie to konstrukcja wantowa o długości ponad 150 m, z wysokim na około 100 m pylonem oraz 24 linami podtrzymującymi pomost – czytamy w komunikacie.

Wizualizacja: UM Szczecin Wizualizacja: UM Szczecin

Na moście będzie odbywać się ruch samochodowy, rowerowy, pieszych, obiekt zostanie też przystosowany do przejazdu tramwajów. Szerokość planowanej przeprawy to 28,5 m, szerokość całkowita jezdni wynosi 14 m, chodnika 1,5-2 m, a dwukierunkowej ścieżki rowerowej 3 m.

Wizualizacja: UM Szczecin Wizualizacja: UM Szczecin

Most Kłodny powstanie w ramach projektu pn. „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza”.

Wizualizacja: UM Szczecin Wizualizacja: UM Szczecin

Realizacja tego planu oznacza też modernizację m.in. ulic: Gdańskiej, Energetyków, Basenowej, Górnośląskiej, Bytomskiej i Rybnickiej oraz budowę torowiska na części Łasztowni.

Ponadto w Szczecinie trwa przetarg na przebudowę ul. Floriana Krygiera z ul. Granitową w Szczecinie. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 9 marca br. Zakres planowanych prac obejmuje m.in. rozbiórkę istniejącego wyłączonego z ruchu mostu drogowego przez rzekę Regalicę, w miejsce którego ma zostać wybudowany nowy trójprzęsłowy obiekt.

Przeczytaj także: W Szczecinie powstanie nowy most

Konferencje Inżynieria

WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE

Sprawdź najbliższe wydarzenia