Fundamenty, przyczółki i podpory pośrednie zostały wykonane w systemie ramowym ORMA, który świetnie sprawdza się zarówno w budownictwie kubaturowym, jak i inżynieryjnym. Konstrukcję wsporczą dla deskowania segmentu startowego stanowiły wieże podporowe T-60, których prosta konstrukcja, bazująca na ramach i stężeniach, gwarantuje szybki i sprawny montaż na placu budowy. Deskowanie płyty dennej oraz środników wykonano z systemów dźwigarkowych MK/VM20 oraz DSD/VM20, a deskowanie płyty jezdnej wewnątrz oparto na wieżach BRIO. Deskowania na każdym etapie prac były zabezpieczone zintegrowanymi systemami BHP.

Ustrój nośny obiektu w części nawisowej zrealizowano z wykorzystaniem 4 specjalnie przygotowanych przez firmę ULMA wózków CVS. Ich konstrukcja składa się z deskowania płyty dennej, opartego na belkach głównych DUPN500 spiętych kratownicami MK. Konstrukcję główną wózka stanowią dwa trawelery spięte ze sobą kratownicami MK, do których podwieszone zostały konstrukcja deskowania płyty dennej i konstrukcje deskowania płyty jezdnej. Do czoła wózka zamontowano pomost BRIO przeznaczony do obsługi sprężania segmentów oraz komunikacji pomiędzy pomostami. Wózek wyposażony został w pompę hydrauliczną FPT, która obsługuje siłowniki do podnoszenia, poziomowania i przesuwania wózka. Gotowy wózek umożliwiał realizację jednego segmentu w czasie 7 dni.  Wszystkie pomosty robocze zostały zabezpieczone za pomocą siatek MBP, systemu chroniącego przed upadkiem z wysokości, zgodnego z normą EN 13374. 



Dwa pozostałe odcinki realizacyjne, mosty dojazdowe M1 i M3, wykonano przy użyciu systemu dźwigarkowego DSD/VM20. Konstrukcję deskowania stanowiła rama deskowania z rygli DSD spięta podporami pionującymi E oraz sworzniami i śrubami. Ramy deskowania były oparte na wieżach systemu T-60. Ponadto przewidziano dodatkowe podparcia. Dla mostu M1 w ramach przejścia ustroju nad wałem przeciwpowodziowym zastosowano 24 kratownice H-33 o rozpiętości w punktach podparcia 28,5 m. Na kratownicach ustawiano wieże T-60, a do podparcia kratownic służyły wieże wysokonośne systemu MK. Całość podparcia została zaprojektowana tak, by umożliwić wyjazd kratownic w bok spod ustroju po jego wykonaniu. Deskowanie mostu M3, podobnie jak mostu M1, było oparte na wieżach systemu T-60. W miejscu przecięcia obiektu z bocznicą kolejową zastosowano bramkę przejazdową o rozpiętości teoretycznej 14,37 m, której konstrukcję oparto na wieżach systemu ALUPROP.

Most w Wierzchosławicach to kolejny obiekt w portfolio firmy ULMA realizowany metodą betonowania nawisowego. Dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu swojego zespołu oraz profesjonalnym rozwiązaniom produktowym zrealizowane zostały m.in. takie obiekty jak:  MS-4AB w ciągu drogi ekspresowej S3 w Cigacicach, ES-60 w ciągu drogi ekspresowej S6 w miejscowości Milwino czy W-2.2 w ciągu obwodnicy Wronek.

Przeczytaj także: Nowy most przez rzekę Wartę z wykorzystaniem systemów ULMA