• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Droga ekspresowa S6. Rozpoczęła się budowa najdłuższego mostu

Opublikowano: 21-09-2023 Źródło: GDDKiA

Droga ekspresowa S6 skomunikuje Szczecin z Trójmiastem, tym samym woj. zachodniopomorskie z pomorskim. Cała będzie mieć ponad 360 km, a obecnie powstaje m.in. odcinek Sławno–Słupsk o długości 22,9 km długości.


Droga ekspresowa S6, budowa mostu MS-5. Fot. GDDKiA Droga ekspresowa S6, budowa mostu MS-5. Fot. GDDKiA

Fragment Sławno–Słupsk znajduje się woj. zachodniopomorskim w obrębie powiatu sławieńskiego oraz w woj. pomorskim, w powiecie słupskim. Biegnie od miejscowości Sławno do początku obwodnicy Słupska.

Źródło: GDDKiA Źródło: GDDKiA

Powstaną cztery węzły: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice. W planie jest także m.in. przebudowa istniejących ciągów komunikacyjnych krzyżujących się z drogą ekspresową S6 oraz montaż urządzeń ochrony środowiska (zabezpieczenia akustyczne wraz z rezerwą terenu pod przyszłościową budowę ekranów, przejścia dla zwierząt). Wykonawca zbuduje także obiekty inżynieryjne, tak w ciągu, jak i nad trasą S6.

Droga ekspresowa S6, czyli most nad Wieprzem będzie najdłuższy

Zaczęto już prace mostowe. GDDKiA informuje, że poprowadzenie drogi ekspresowej S6 przez Wieprz umożliwi most, który w dokumentacji oznaczono jako MS-5. To najdłuższy obiekt, jaki powstanie w ramach tego odcinka. Obecnie toczą się prace związane z posadowieniem przyczółków tej przeprawy, w tym w zakresie palowania, co można zobaczyć na kilku poniższych zdjęciach.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Most MS-5 będzie mieć 222 m długości oraz pięć przęseł, pełniąc także funkcję przejścia dla zwierząt.

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA Fot. GDDKiA

Budowa drogi ekspresowej S6

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 coraz bardziej zaawansowane są prace ziemne, widać już też zarys węzłów, wykonywane są roboty w zakresie przebudowy kolidującej infrastruktury podziemnej. Zaawansowanie rzeczowe przekroczyło 20%. Odcinek gotowy ma być w 2025 r.

Zobacz także: Droga ekspresowa S6. Rozpędza się budowa odcinka

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!