Partnerzy portalu

Wrocław: ile będzie kosztować remont mostów Uniwersyteckich?

Opublikowano: 19-02-2024 Źródło: UM Wrocław

Poznaliśmy oferty złożone w przetargu na remont mostów Uniwersyteckich we Wrocławiu, które w tym roku skończą 90 lat. Wpłynęło ich osiem, a zaproponowane ceny wahają się od 10,5 do 20,7 mln zł.


Fot. facebook.com/sutrykjacek Fot. facebook.com/sutrykjacek

Most Uniwersytecki Południowy ma 53,5 m długości i 19,2 m szerokości, a Południowy, odpowiednio, 79,5 m i także 19,2 m. Remont obu obiektów obejmuje m.in. naprawę podpór, wykonanie nowej płyty podchodnikowej, zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych, elementów konstrukcji stalowych oraz balustrad (stalowych i kamiennych), a także poręczy.

Fot. facebook.com/sutrykjacek Fot. facebook.com/sutrykjacek

Poza tym w planie jest wymiana blach gzymsowych, konserwacja i regulacja łożysk. Pojawią się także nowe oprawy oświetleniowe iluminacji. Poprzez zastosowanie różnych rodzajów nawierzchni (szorstkie płyty granitowe i asfalt) rozdzielone zostaną części dla pieszych i rowerzystów.

Fot. facebook.com/sutrykjacek Fot. facebook.com/sutrykjacek

Mosty Uniwersyteckie we Wrocławiu

Historia dwóch przepraw nad odnogami Odry sięga połowy XIX w. Stalowe konstrukcje posadowiono na kamiennych podporach. W latach 1933–1934 stare mosty rozebrano i wybudowano nowe, które istnieją do dziś. Podczas II wojny światowej zostały uszkodzone, ponownie oddano je do użytku w 1947 r. W 1992 r. przeprowadzono remont generalny, a w 2016 r. modernizację przeszły jezdnia, torowisko i oświetlenie drogowe.

Przeczytaj także. Wrocław: kładka oddana do użytku. Kluczowe było palowanie

Foto, video, animacje 3D, VR

Twój partner w multimediach.

Sprawdź naszą ofertę!