Do 2010 roku zbudowany ma być system zaopatrzenia w wodę w mieście Hai Duong, którego dzienna wydajność wyniesie 20 mln litrów. DHV zaprojektuje i zainstaluje urządzenia systemu przesyłania wody począwszy od pomp wody surowej, poprzez stacje uzdatniania wody po wodomierze w domach odbiorców. Ponadto Holendrzy przez 2 lata po uruchomieniu systemu będą na bieżąco utrzymywać urządzenia oraz szkolić pracowników.

W ostatnich latach prowincja Hai Duong przeżywa okres wysokiego wzrostu gospodarczego i równoczesnego wzrostu liczby mieszkańców. W związku z tym konieczne są inwestycje infrastrukturalne. Projekt realizowany przez DHV jest w połowie finansowany z rządowego programu ORET (Holandia), reszta pieniędzy pochodzi od władz lokalnych oraz z kredytów.

Program ORET (OntwikkelingsRelevante ExportTransacties), działający przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych Holandii ma na celu pomoc krajom rozwijającym się poprzez m. in. udzielanie grantów przeznaczonych na inwestycje infrastrukturalne i socjalne.