Bogusław Wójtowicz podczas swojego wystąpienia porównywał właściwości wykładzin CIPP (ang. Cured in Place Pipe). Szczegółowo omówił zarówno wykładziny filcowe, jak i te wzmacniane włóknem szklanym oraz wyjaśnił, w jakich sytuacjach i dlaczego dany materiał sprawdza się najlepiej. Zalety i wady obu rozwiązań prelegent przedstawił na licznych przykładach.


Z przyjemnością informujemy, że kilku innych prelegentów także zostało ocenionych bardzo wysoko. Aż połowa z nich zyskała ponad 8 pkt. Z tak dużym uznaniem spotkały się prezentacje: Tomasza Daniłosia z firmy BLEJKAN S.A., który mówił o dobrych praktykach wykonawczych na podstawie najczęściej popełnianych błędów i awarii z nimi związanych, dra inż. Andrzeja Kolonki z Politechniki Wrocławskiej, przedstawiającego zastosowanie wykładzin CIPP w renowacji przewodów wodociągowych, dra inż. Tomasza Abla z Politechniki Wrocławskiej, który opowiadał o naprawach miejscowych, oraz Michała Andrzejewskiego z Gamm-Bud sp. z o.o., przedstawiającego nowe rozwiązania w zakresie renowacji rurociągów wykładzinami utwardzanymi promieniowaniem UV. Dużym zainteresowaniem słuchaczy cieszyło się także wystąpienie dotyczące marketingu internetowego jako strategii promocji firm z branży inżynieryjnej, którego autorem był reprezentujący Organizatora, Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o., Tomasz Łucek.

Wysoko oceniony został również panel dyskusyjny poświęcony tematyce odbioru prac renowacyjnych. Wstępem do tej dyskusji była prezentacja dra inż. Dariusza Zwierzchowskiego z Centrum Badań i Certyfikacji sp. z o.o. Zarówno prelekcja, jak i sama dyskusja otrzymały od uczestników notę 8,4/10.

Serdecznie gratulujemy wszystkim prelegentom, słuchaczom dziękujemy za liczne oddane głosy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję CIPP Technology Days, która odbędzie się w styczniu 2019 r.!

Nagroda dla najlepszego prelegenta tegorocznej konferencji zostanie przekazana osobiście. Serdecznie gratulujemy udanego wystąpienia!

Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. jest organizatorem kilku odbywających się cyklicznie już od kilkunastu lat konferencji branżowych, dotyczących nie tylko inżynierii bezwykopowej, ale także budownictwa podziemnego, gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi oraz geoinżynierii. Podczas każdego wydarzenia przeprowadzane są ankiety, w których uczestnicy oceniają program konferencji, a także jej przebieg i organizację, wpisując w nie swoje uwagi, wskazówki i oczekiwania wobec kolejnej edycji spotkania. Wszystkie cenne sugestie organizatorzy biorą pod uwagę podczas opracowywania programów tych wydarzeń.

Przeczytaj relację z konferencji: Renowacja rękawami utwardzanymi na miejscu