Za najkorzystniejszą ofertę złożoną w postępowaniu uznano propozycję firmy Strabag sp. z o.o. Jej wartość to ponad 3,7 mln zł brutto. Na realizację zadania wykonawca będzie miał siedem miesięcy.

Efektem prac, służących rozwojowi istniejącej infrastruktury portu w Gdyni, będzie zwiększenie zdolności przeładunkowych Nabrzeża Holenderskiego.


Inwestujemy nie tylko w zakup gruntów niezbędnych do strategicznych inwestycji, ale także zwiększamy potencjał istniejących zasobów infrastrukturalnych, dzięki którym nasi kontrahenci mają możliwość przyjmowania większych jednostek – powiedział Grzegorz Dyrmo, wiceprezes ZMPG.

Port Gdynia jest jednym z czterech największych portów morskich w Polsce, powstałym w 1923 r. Specjalizuje się w obsłudze ładunków drobnicowych, głównie zjednostkowanych, przewożonych w kontenerach i systemie ro-ro. Jest ogniwem VI Korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. Powierzchnia portu to 973,1 tys. ha, z czego blisko 621,5 ha stanowi powierzchnia lądowa. Długość nabrzeży to 17,7 tys. m.

Przeczytaj także: Dostęp drogowy do polskich portów morskich jest fatalny