Wyłonieni w ramach planowanych przetargów wykonawcy będą zajmować się wymianą nawierzchni, przebudową skrzyżowań czy budową rond i montażem sygnalizacji świetlnych. Do tego w wielu miejscach zbudowane będą chodniki, zatoki autobusowe, doświetlone zostaną przejścia dla pieszych, powstaną drogi rowerowe.

Do końca tego roku ogłoszone mają być przetargi m.in. na rozbudowę DK21 na odcinku od Słupska do Ustki, rozbudowę mającego niemal 52 km długości fragmentu DK65 na odcinku Kowale Oleckie–Olecko–Gąski–Ełk–Nowa Wieś Ełcka–granica województwa czy rozbudowę odcinka DK74 Gorajec–Szczebrzeszyn.

Drogowcy przypominają, że w tym roku ze środków GDDKiA na przebudowy i poprawę BRD na istniejących odcinkach dróg krajowych wydanych zostanie około 1,5 mld zł. Dzięki tym pieniądzom kontynuowane będą już realizowane inwestycje, jak i rozpoczęte zostaną zadania nowe.

GDDKiA – listę planowanych przetargów zobaczysz TUTAJ

Dodajmy,  że ponadto w tym roku GDDKiA zamierza ogłosić przetargi na 17 odcinków obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad o łącznej długości ponad 435 km. Większość z tych inwestycji realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”.


W nowo ogłaszanych przetargach GDDKiA będzie stosować nowe standardy i rozwiązania, których celem jest skrócenie czasu wyboru wykonawców.

Przeczytaj także: Rynek budowlany reaguje na rządowe propozycje klauzul waloryzacyjnych