Studio architektoniczne MAD zaprojektowało dla HyperloopTT Studio koncepcję przyjaznej dla środowiska infrastruktury hyperloop. Towarzyszyć jej mają zielone chodniki i panele fotowoltaiczne.
Projekt infrastruktury Hyperloop. Źródło: MAD
Projekt miał na celu nie tylko zaproponowanie koncepcji samego środka transportu, ale całej przestrzeni publicznej i udowodnienia, że to, co sztuczne, może łączyć się z naturą. Ultraszybki transport sąsiadowałby ze specjalnymi, zielonymi chodnikami; jedno i drugie budowane byłoby nad ziemią. Poniżej natomiast, na równi z pozostałą przestrzenią miejską, mógłby dzięki temu funkcjonować np. park.
Trasy transportowe byłyby przykryte giętymi modułami paneli słonecznych, które byłyby wykorzystywane do zasilania samego hyperloopa, a także szeregiem diod LED zainstalowanych wzdłuż jego powierzchni, które działałyby jako interaktywne tablice informacyjne. Wolumen mocy pochodzącej ze źródeł odnawialnych zwiększyć mają też turbiny wiatrowe wbudowane w system transportowy.
Projekt infrastruktury Hyperloop. Źródło: MAD
Tuba dla pojazdów hyperloop zgodnie z wizją architektów powinna zostać zbudowana nad ziemią i posadowiona na pylonach, które można byłoby dopasować do każdych warunków gruntowych. Taka infrastruktura mogłaby powstać zarówno w miastach, jak i poza ich granicami, a nawet na pustyni. Głównym materiałem, który chciałoby zastosować studio MAD do budowy tej infrastruktury, jest włókno szklane.
One. Step. Closer.
— HyperloopTT (@hyperlooptt) 27 lutego 2019
Here in Europe’s “Aerospace Valley,” the final tubes are in place, and the first full-scale Hyperloop system is nearing completion. To celebrate, we’re sharing some exclusive images live from our R&D center in Toulouse. #HyperloopTT pic.twitter.com/msGZHMO6yy
Pojazdy poruszające się w ramach systemu Hyperloop mają łączyć w sobie zalety pojazdów szynowych (z rozszerzeniem o płynną organizację ruchu) oraz samolotów: będą lekkie i szybkie, zdolne do rozwinięcia prędkości 1200 km/godz.
Przeczytaj także: Hyperloop: pierwsza linia powstanie w Indiach?
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.