Projekt warty 411 mln zł realizowany jest przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Fot. RZGW Wrocław
Zbiornik retencyjny na Nysie jest jedną z najważniejszych inwestycji hydrotechnicznych w województwie opolskim, głównie ze względu na jego znaczenie w systemie ochrony przeciwpowodziowej.
Jego modernizacja ma przyczynić się do zwiększenie bezpieczeństwa powodziowego Nysy i okolic poprzez eliminację zagrożenia wystąpienia awarii zbiornika, udrożnienie koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, zmodernizowanie budowli zrzutowej nyskiej zapory oraz usprawnienie zarządzania obiektami hydrotechnicznymi w korycie poniżej zapory.
Fot. RZGW Wrocław
W efekcie podniesie to także poziom bezpieczeństwa takich miast, jak Brzeg, Oława czy Wrocław.
Cała inwestycja podzielona została na 2 zadania – pierwsze z nich obejmuje przebudowę i udrożnienie przeciwpowodziowe Nysy Kłodzkiej – od Zbiornika Nysa do rejonu Kubic - wraz z modernizacją trzech istniejących jazów. Drogie zadanie zakłada modernizację budowli i urządzeń zbiornikowych wraz z budową innych obiektów niezbędnych dla zbiornika.
Prace rozpoczęły się w 2012 r. i mają zakończyć do 15 grudnia 2015 r.

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.