1. Moskwa. Łużniki. Pojemność: 81 006 widzów - wcześniej było to 78 360. To na tym stadionie odbędzie się mecz otwarcia i finał. Przebudowę zaplanowano tak, by zachować kamienne fasady z 1956 r. i zadaszenie z 1999 r. Są za to nowe trybuny - ze zwiększonym kątem nachylenia.

2. Petersburg. Zenit Arena. Pojemność: 68 134 widzów. Posiada rozsuwany dach i przesuwane boisko. Mecze będą mogły odbywać się w dowolnej porze roku - nawet zimą temperatura na terenie stadionu wynosi 15 stopni Celsjusza. Odbędzie się na nim mecz o trzecie miejsce już w trakcie mistrzostw świata.

3. Soczi. Stadion Olimpijski (Centralny), nazywany też Fisht Stadion. Pojemność: 47 700. Powstał w związku z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014, a ze względu na mundial zaplanowano modernizację.

4. Wołgograd. Arena Pobeda. Pojemność: 45 568. Fasada stadionu ma formę odwróconego, obciętego stożka. Ciekawa jest konstrukcja dachu - przypominająca szprychy koła rowerowego, co dodaje element wietrzności.

5. Niżny Nowogród. Stadion Niżny Nowogród. Pojemność: 45 331. Stadion zbudowano w jednej z najbardziej malowniczych miejsc w mieście, u zbiegu wód rzek Wołga i Oka, w pobliżu katedry Aleksandra Newskiego.

6. Rostów nad Donem. Rostov Arena. Pojemność: 45 145. Stadion znajduje się na lewym brzegu rzeki Don - kształt dachu imituje meandry tej rzeki.

7. Samara. Samara Arena. Pojemność: 44 807. Kształtem przypomina kopułę szklaną. Koncepcja projektu jest zdominowana przez temat przestrzeni kosmicznej - jako hołd dla tradycji regionu.


 

8. Kazań. Kazań Arena. Pojemność: 44 779. Stadion jest już ukończony, zastąpił dotychczasowy stadion Centralny. Został zaprojektowany przez tę samą firmę co Wembley i Emirates w Londynie. Arena stoi nad brzegiem rzeki Kazanka i patrząc na nią z góry przypomina lilię wodną.


9. Sarańsk. Mordovia Arena. Pojemność: 44 442. Stadion został zaprojektowany w kształcie owalu. Znajduje się w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Insar.

10. Moskwa. Otkrytije Arena, nazywany też Spartak Arena. Pojemność: 43 298. Powstał na terenie byłego lotniska w dzielnicy Tushino. Fasada może zostać zmieniana w zależności od tego, jaki akurat gra zespół - jeśli Spartak, jest czerwono-biała; a jesli drużyna narodowa, zmienia się na kolory flagi rosyjskiej.

11. Jekaterynburg. Stadion Centralny. Pojemność: 35 696. Zachowa historyczną fasadę, a na czas mundialu zostanie zainstalowany dach. Powstał w 1953 r., był wielokrotnie przebudowany, ale za każdy razem zabytkowa fasada pozostała nietknięta, jako dziedzictwo architektoniczne.

12. Kaliningrad. Stadion Kaliningrad, nazywany też Bałtyk Arena. Pojemność: 35 212. Obiekt zaplanowano na wyspie Oktyabrsky, w samym sercu Kaliningradu. Po mistrzostwach wokół stadionu powstanie nowy budynek mieszkalny wraz z parkami, nabrzeżami i nasypami wzdłuż rzeki Pregoli.

Zobacz także: 10 najważniejszych portów morskich na świecie