Trudne warunki geologiczne są dla osób zaangażowanych w realizację inwestycji tunelowej sporym wyzwaniem. Ich złożoność wpływa na sposób pracy projektanta oraz wykonawcy tunelu i ma niebagatelne znaczenie na etapie monitorowania obiektu. Ośrodkiem skalnym, który charakteryzuje się wyjątkowo skomplikowaną budową geologiczną, jest flisz karpacki. O jego specyfice podczas III Konferencji Budownictwo Podziemne, która odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia w Warszawie, będą mówić prof. dr hab. inż. Antoni Tajduś oraz prof. dr hab. inż. Marek Cała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Podczas swojego wystąpienia prelegenci przedstawią i omówią dotychczasowe doświadczenia związane z drążeniem tuneli w warunkach fliszu karpackiego. Ich analiza dotyczyć będzie nie tylko podejść stosowanych do rozpoznania warunków geologiczno-inżynierskich, ale także metod projektowania tuneli, oceny współpracy masywu skalnego z obudową czy monitoringu podczas drążenia obiektu.
Konferencja Budownictwo Podziemne poświęcona będzie w tym roku wykorzystaniu przestrzeni podziemnej w inwestycjach infrastrukturalnych i kubaturowych. Planowana tematyka uwzględnia takie zagadnienia jak: budowa i rozbudowa metra w dużych obszarach miejskich, aspekty społeczne i ekonomiczne inwestycji tunelowych czy innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Nie zabraknie także omówienia największych projektów tunelowych w Polsce i za granicą.
III Konferencja Budownictwo Podziemne odbędzie się w dniach 11–12 kwietnia 2018 r. w Radisson Blu Sobieski Hotel**** w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!
Tutaj możesz zapoznać się z tematyką tegorocznej edycji konferencji.
Zarejestruj się online tutaj.
Przeczytaj także relację z II Konferencji Budownictwo Podziemne
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.