To unikatowe centrum wiedzy o wodzie łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Na odwiedzających czeka siedem stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy czasowe, specjalna strefa dla dzieci oraz przestrzeń relaksu. Jest to miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a nawet w ludzkim ciele.

Co więcej, Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Będzie to dodatkowa atrakcja dla uczestników 14. edycji Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast, którzy wybiorą się na specjalną wycieczkę 21 października br.

Chętni będą mogli zapoznać się m.in. z wystawą dotyczącą związków miasta i wody, na której będzie można zobaczyć na przykład imponującą satelitarną mapę Wrocławia, na której zaprezentowano nader ciekawe dane, jak choćby wizualizacja powodzi tysiąclecia, która w lipcu 1997 r. nawiedziła Polskę. Przedstawione zostały w jej ramach również procesy produkcji i dostarczania wody oraz odbioru i oczyszczania ścieków.

Ponadto uczestnicy poznają i samodzielnie sprawdzą działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa, koła wodnego, zegara wodnego czy też turbiny Herona. 

O Konferencji Infrastruktura Podziemna Miast

XIV Konferencja Naukowo-Techniczna Infrastruktura Podziemna Miast odbędzie się w dniach od 19 do 21 października br., w murach Politechniki Wrocławskiej oraz na platformie Akademia Inżynieria. Wśród prelekcji znajdą się wystąpienia dotyczące aplikacji dobrze znanych oraz nowoczesnych technologii, ale też omawiające realizację ważnych projektów – takich jak tunel pod cieśniną Świną czy też Trasa Łagiewnicka w Krakowie. Nie zabraknie również możliwości uzyskania praktycznej wiedzy dotyczącej stosowania wybranych rozwiązań.

Pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na obrady i istotne branżowe rozmowy – natomiast trzeciego dnia uczestnicy wybiorą się do Hydropolis: unikatowego centrum wiedzy o wodzie, znajdującego się w wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym pod ziemią. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się bowiem w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej.