Budowa wiaduktu południowego Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola weszła w kolejny etap. Po rozbiórce starej przeprawy powstają kolejne podpory obiektu. Ruszyło odtwarzanie jezdni i chodników na rondzie Stanisława Sedlaczka.

Po obu stronach ronda są już gotowe fragmenty płyty południowego wiaduktu drogowego Trasy Łazienkowskiej. Stawiane są kolejne podpory. Rozpoczęto montaż krawężników i desek gzymsowych. Fundamenty, filary i części płyty są zbrojone, szalowane i przygotowywane do betonowania.
Fot. SZRM Warszawa
Na rondzie Stanisława Sedlaczka trwają roboty brukarskie związane z odtwarzaniem jezdni i chodników. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Budowa wiaduktu południowego rozpoczęła się po otwarciu przeprawy północnej w grudniu 2022 r. Obiekty zastąpią przeprawy oddane do użytku w 1974 r. Były zaprojektowane jako bliźniacze żelbetowe konstrukcje płytowe w układzie ramowym, każdy o długości 392 m i szerokości jezdni po 10,5 m. Ich stan techniczny spowodował konieczność modernizacji. Klasa nośności nowych obiektów to A (dopuszczalny ciężar pojazdów 500 kN). Poprzednie miały D (200 kN).
Fot. SZRM Warszawa
Nowe wiadukty łączą Śródmieście z Saską Kępą, Grochowem i Gocławiem.
Powstający obiekt, podobnie jak jego bliźniak, będzie wyposażony w obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie i nowoczesne oświetlenie. Ma być otwarty w marcu 2024 r.
Kontrakt na realizację zadania o wartości 87,5 mln zł podpisały w lipcu 2021 r. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta i spółka Skanska.
Przeczytaj także: Zbliża się koniec budowy mostu kolejowego przez Wisłę w Krakowie

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.