Poznań Forum ma być nie tylko inwestycją, ale też miejscem spotkań dla mieszkańców. Chcemy stworzyć budynek nowoczesny, który będzie znakiem tego, że Poznań gotowy jest na wyzwania przyszłości - mówił architekt podczas czerwcowej prezentacji inwestycji, która odbyła się w Urzędzie Miasta.
Drapacz chmur ma kosztować 300 mln euro. Wybudują go hiszpańscy inwestorzy Manuel Gomez Landeira i Manuel Anon. Pierwszy z nich już od 40 lat stawia hotele, biura i centra handlowe, głównie w Hiszpanii i Wenezueli. Drugi działa w sektorze metalurgicznym i bankowym.

W wieżowcu Poznań Forum ma pracować 700 osób. Drapacz chmur będzie mieć podziemny parking na 1000 samochodów i 90 tys. m kw. powierzchni. Wypełnią ją pięciogwiazdkowy hotel z kasynem, apartamenty, biura, punkty usługowe i rozrywkowe. Na ostatnim piętrze, na ruchomej platformie, znajdzie się restauracja z tarasem widokowym. Inwestycja ma być gotowa przed Euro 2012.
Poznań Forum będzie jednym z najwyższych budynków w Polsce. Wrocławski Skytower, którego budowa skończy się na przełomie 2010 i 2011 r., będzie mieć 258 m. Poznański drapacz wyprzedzi go dzięki wieży, która "podwyższy" budynek do 285 m.