Nowy obiekt sportowy w Krakowie powinien być gotowy w połowie 2017 r. Koszt inwestycji to 41 mln zł. Dofinansowanie z FRKF-u wyniesie 10 mln zł. Miasto stara się też o środki z innych źródeł.

Jak tłumaczył prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, obiekt będzie nastawiony głównie na potrzeby sportowców niepełnosprawnych, gdyż takie jest zapotrzebowanie społeczne. Oczywiście, z hali będą mogli korzystać również pozostali mieszkańcy miasta, studenci czy uczniowie.

Hala 100-lecia KS Cracovia powstanie przy Błoniach Krakowskich

Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych zostanie zbudowana przy Alei Focha naprzeciwko Błoń Krakowskich na płaskim terenie o powierzchni zbliżonej do trójkąta wyznaczonego przez bieg alei, brzeg rzeki Rudawy oraz istniejącą zabudowę. Obiekt będzie posiadał szybkie połączenie z kolejowym dworcem głównym, bezpośrednie połączenie z Portem Lotniczym Kraków-Balice oraz bezpośredni dostęp do komunikacji miejskiej – podano w komunikacie.

Nowa hala będzie obiektem trzykondygnacyjnym, wielofunkcyjnym, przeznaczonym do czynnego uprawiania sportu. Bryła budynku została tak zaprojektowana, by wtopić się w otoczenie.

W głównej części będzie sala gier o wymiarach 44 x 26 m. Na trybunach znajdzie się miejsce dla blisko 800 osób. W obiekcie znajdzie się też zaplecze rehabilitacyjno-sanitarne, sale konferencyjno-szkoleniowe i kawiarnia. Na najwyższej kondygnacji powstanie taras widokowy.

Poczytaj również o innych halch sportowych