• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Dworzec kolejowy we Włocławku: projekt i wizualizacje

Opublikowano: 16-09-2020 Źródło: PKP
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Jest projekt nowego dworca kolejowego we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Wykonawca dokumentacji złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Przetarg na wykonawcę robót budowlanych rozpocząć ma się pod koniec października br.


Źródło: PKP Źródło: PKP

Dworzec kolejowy we Włocławku będzie mieć 2200 m2 powierzchni. Na jego terenie przewidziano poczekalnię dla pasażerów, kasy biletowe, do tego na piętrze biura magistratu.

Źródło: PKP

Źródło: PKP

Do prac wykończeniowych zostaną wykorzystane takie materiały, jak granit, beton, szkło czy panele aluminiowe. Elewacja będzie, w części, pokryta blachą miedzianą oksydowaną.

Źródło: PKP

Źródło: PKP

Dworzec we Włocławku powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Środki na tę inwestycję pochodzą z kasy PKP oraz budżetu państwa. Budowa pochłonie 35 mln zł. Pasażerowie z nowego obiektu mają zacząć korzystać pod koniec 2022 r.

Przez wiele lat dworce kolejowe były uważane za bramy miast. Chcemy przywrócić należną im rolę w krajobrazie polskich miejscowości. Dlatego budujemy bezpieczną, komfortową i punktualną kolej, której integralną częścią jest Program Inwestycji Dworcowych. Jestem przekonany, że nowy dworzec kolejowy we Włocławku spełni oczekiwania mieszkańców miasta i regionu – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przeczytaj także: Modernizacja dwóch dworców na trasie Poznań–Toruń [wizualizacje]

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.