Dodatkowo wrocławski biznesmen przekazał spółce 170 mln zł na spłatę zobowiązań. LC Corp. zamierza także zmniejszyć zatrudnienie o 30 proc. (ok. 20 osób). Wczoraj władze spółki podały również wyniki finansowe za III kwartał 2008 r. Skonsolidowany zysk netto LC Corp spadł ze 101 mln zł przed rokiem do niemal 33 mln zł obecnie. Przychody spółki wzrosły zaś z prawie 24 mln zł do 124 mln.

W Malinie pod Wrocławiem za 770 mln zł miało powstać miasteczko: 781 domów jednorodzinnych, basen, sale sportowe, korty tenisowe, sale taneczne, sklepy, punkty gastronomiczne, przychodnia, międzynarodowa szkoła podstawowa, gimnazjum i przedszkola. Ale na razie LC Corp. wstrzymuje nad nim prace.

Nie powstaną również dwa osiedle mieszkaniowe w Gdańsku, luksusowy apartamentowiec na Starej Ochocie w Warszawie, osiedle domów jednorodzinnych na Bałutach w Łodzi i osiedle domów w dzielnicy Bieżanów-Złocień w Krakowie. Przedstawiciele spółki zaznaczyli, że na pewno kontynuowane będą prace przy budowie II fazy osiedla przy Promenadzie w stolicy.