Starania urzędników miejskich o odzyskanie stadionu „Skry” trwały łącznie 13 lat. Ostatecznie po interwencji komorniczej kompleks wrócił do miasta a zarządzanie nieruchomością przejęła Aktywna Warszawa, która przez ostatnie miesiące wraz z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg przeprowadziła szereg czynności porządkujących i zabezpieczających kompleks.

Od poniedziałku (14 marca) mieszkańcy mają ponownie dostęp do terenów rekreacyjnych dawnej Skry, znajdujących się od strony ul. Żwirki i Wigury, można na nich już np. amatorsko biegać (wokół dawnego boiska do rugby), a wiosną po zazielenieniu się trawy - po prostu spędzać czas na świeżym powietrzu – mówi Renata Kaznowska – wiceprezydentka stolicy. 

Jedna „Skra” – wiele możliwości

Po zakończonej rewitalizacji kompleks sportowy „Skra” będzie miał do zaoferowania dużo więcej. Planowany pierwszy etap inwestycji zakłada budowę stadionu lekkoatletycznego z czterema bieżniami (każda po 400 m długości) i trybuną na około 500 miejsc. Przewidziany jest także podwójny rozbieg do skoku o tyczce, skoku w dal i trójskoku, stanowisko do skoku wzwyż, rzutu dyskiem, młotem, oszczepem oraz do pchnięcia kulą. Będzie można grać w gry zespołowe na profesjonalnie przygotowanych boiskach do rugby, koszykówki, siatkówki a nawet siatkówki plażowej. Nie zabraknie również zaplecza treningowo-rekreacyjnego z udogodnieniami dla biegaczy-amatorów.  

W przetargu biorą udział:

  • konsorcjum spółek TAMEX Obiekty Sportowe i GARDENIA SPORT, które przedstawiło ofertę na 51 959 894,74 zł (brutto);
  • spółka EVERSPORT z ofertą w kwocie 52 701 382,56 zł (brutto).

Wybrany wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia kompleksowej renowacji włącznie z wykonaniem dokumentacji projektowej oraz przeprowadzeniem robót budowlanych. Określony w przetargu czas na realizację zlecenia wynosi 32 miesiące od daty podpisania umowy.

Przeczytaj także: Warszawa: nad metrem na Targówku powstanie aleja tysiąca drzew